Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Odkud vzít peníze?

Tuto otázku si dnes pokládají obyčejní občané i jejich politické reprezentace. Existuje několik možností, které by prospěly ekonomice i zdravotnímu stavu populace.

Zdanit více alkohol v nápojích. Situace, kdy např. pivo s obsahem 3-4 % alkoholu je levnější než běžný nealkoholický nápoj, je výjimečná a nezdravá. Navíce by se tak alespoň částečně vyrovnaly ekonomické škody působené alkoholem (např. nižší produktivita práce, vyšší nemocnost a násilná kriminalita pod vlivem alkoholu).

Zdanit více tabákové výrobky. I to by bylo z ekonomického hlediska rozumné, protože by se tak částečně vyrovnaly ekonomické ztráty působené tabákem (vyšší nemocnost kuřáka i lidí ve společné domácnosti, požáry atd.).

Zdanit více hazard. Je absurdní, že se z dříve civilizované země stává jedno velké hráčské doupě. V České republice se soustřeďuje hazard, který jinde omezují.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

23.09.2009 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám