Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Odložte ostych stranou, zkuste hormonální jógu

Hanka_Suberova

Není to tak dávno, co jsem zjistila, že mnoho žen, ačkoliv by rády něco pro sebe dělaly, nemají tu důvěru v sebe sama a raději zůstanou v pohodlné bublině, než aby vyzkoušely něco nového. Něco co jim může změnit život.

Někdo tomu říká lenost. Já si myslím, že jim občas chybí ten první impulz. U někoho je to kamarádka, která řekne: “Pojďme do toho.” U někoho to může být nějaká životní změna, která člověka nasměruje. Každopádně to někdy trvá i roky, než se člověk rozhoupe.

Já sama jsem se kdysi na jógu odhodlávala několik let. Důvodů proč ne bylo hodně. Neumím stát na hlavě. Nejsem hubená. Neumím klidně ležet. Neznám tam nikoho. A pak to jednou přišlo. Rodiče šli na jógu, já jsem se přidala a od té doby vesele cvičím. Zdravotní problémy se postupně začaly vytrácet. A dnes, po deseti letech cvičení, jsem rodičům vděčná, že byli tím prvním impulzem mé jógové praxe.

Dnes se ženami cvičím jógu, tedy hormonální jógu podle Dinah Rodrigues. Už jsem zapomněla, že jsem před lety z jógy měla strach. Tedy skoro zapomněla. Poslední dobou se mi začínají ozývat ženy s otázkami, zda mohou začít cvičit, když nikdy předtím necvičily, nebo když mají nadváhu, nejsou tak ohebné, vyrovnané, neumějí dýchat, mají po různých zákrocích, … Přišlo mi legrační, že se na něco takového ptají. Pak mi ale došlo, že tohle byly i moje otázky. Jestli to zvládnu.

Ano, zvládnete to, bude Vás to bavit, začnete se usmívat, záda nebudou bolet a budete vyrovnanější. Na hodině si ani nevšimnete, kdo sedí vedle Vás, nebo jestli lépe dýchá, či si dosáhne na špičku nohy. Budete mít radost z vlastního pohybu, dechu. Uvědomíte si, že Vámi prochází energie a ten pocit radosti začnete šířit kolem sebe. A pak najednou zjistíte, že vlastně už nemáte bolestivou menstruaci, že něco jako premenstruační syndrom je dávná minulost. Že máte radost ze sexu, že jste zhubla, jste milejší a vůbec, že ten život je najednou nějaký snazší, radostnější.

A to všechno nastane, když opustím svojí známou bublinu. Vlastně ji nemusím ani opouštět, stačí ji zvětšit… Tím prvním impulzem může být třeba to, že na hormonální jógu se chystá moje kamarádka. A pokud nechystá, tak tou kamarádkou musím být já 🙂 .

 

Komentáře (0)
Hana Suberová

Mou životní cestou je předávat, učit. Začínala jsem jako učitelka německého jazyka a postupně díky lásce k józe, jsem se stala i učitelkou jógy a hormonální jógové terapie. Nyní vedu individuální lekce, semináře a připravuji různé programy zaměřené zejména na ženy. Cílem mých lekcí je hledání klidu a spokojenosti v životě. Více na stránkách www.vpohybu.eu a www.jogahormonalni.cz

15.03.2016 - 11:47

Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám