Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dinah Rodrigues – zářící slunce z Brazílie

Už je tomu téměř rok, co Prahu po druhé navštívila Dinah Rodrigues, zakladatelka hormonální jógové terapie. Dinah bylo v květnu 91 let. Stále jezdí po světě a svou unikátní sestavu předává budoucím lektorkám a lektorům osobně. Proč ne. 91 není přeci žádný věk.

Dinah Rodrigues je brazilská psycholožka a jogínka. Jógu praktikuje už od svých třiceti let. Hormonální jógu ale začala šířit až v době, kdy již byla v klimakteriu. Sama sestavila z prvků jógy a dalších východních technik tuto sestavu, která je na světě již téměř 30 let.

Prvky z hormonální jógy zná snad každý, kdo praktikuje jógu a čchi-kung, ale jejich spojení dalo vzniknout skutečně speciální sestavě, kterou Dinah vyučuje i samotné Indy v Indii. Její sestava je uznávaná po celém světě a postupně se dostává do podvědomí nejen laické, ale i odborné veřejnosti. Lékaři, kteří v Brazílii navštívili Dinah kurzy, sestavu šíří dále a dávají podněty pro tvorbu studií, které podporují Dinah tvrzení, že hormonální jóga je postavená na vědeckých základech. Vždyť první, kdo sestavu podpořil, byl právě lékař, Dinah gynekolog. Byl velmi udivený tím, že Dinah i ve svém věku má velmi vysokou hladinu ženských hormonů, které obvykle s menopauzou začínají klesat.

Všechno je o dechu

To, co je hlavním prvkem hormonální jógy, je právě dech. A ne ledajaký. Je to tak zvaná bhastrika. Česky psí dech, či kovářské měchy. Tento dech je prováděn pohybem svalů tzv. břišního lisu a masíruje břišní orgány včetně vaječníků, které je možné znovu probudit k činnosti. To vede často k tomu, že ženy, které například nemenstruují, začnou po kurzu menstruovat. Také ženy, které trpí tzv. PCOs (polycystická ovaria) hlásí při pravidelné praxi výrazný ústup symptomů.

/

Komu je hormonální jóga určena?

Hormonální jóga je velmi vhodná pro všechny, kteří trpí hormonální nerovnováhou. Sestavy hormonální jógy jsou tři. Sestava pro ženy, pro muže a také pro diabetiky. Každá sestava je speciálně zaměřená, proto je vhodné si dle symptomů vybrat tu, která je ta nejvhodnější.

Sestava pro ženy je vhodná, jako prevence negativních symptomů menopauzy. Je pro ženy s hormonální nerovnováhou, které potřebují upravit menstruační cyklus, podpořit léčbu PCOs, chtějí otěhotnět, či řeší stav štítné žlázy. Je také velmi silným podpůrným prostředkem při větší stresové zátěži.

Mužská sestava výrazně působí proti stresu a při syndromu vyhoření, pomáhá zvýšit libido, je prevencí problémů s prostatou, podporuje pohyblivost spermií a také pomáhá zlepšit činnost štítné žlázy.

Diabetická sestava je nejen jako prevence vzniku diabetu, ale také při diabetu I. i II. stupně pomáhá zlepšit celkový zdravotní stav. Dále zlepšuje stav jater a sleziny a působí na emoční harmonizaci.

Dinah bude letos již po třetí školit v Praze nové lektory a lektorky. Každým rokem ji hostí Centrum hormonální jógy, kde lektorské kurzy probíhají. Pokud nemáte ambice stát se lektorem, je možné také navštívit Dinah přednášku, která určena i pro širší veřejnost. Na přednášce Dinah zodpovídá i osobní dotazy. Nejčastějším dotazem bývá „ Jak je to možné, že i ve svých 91 letech vypadá tak báječně“. Odpověď je velmi krátká. „Cvičím hormonální jógu“.

Autor článku: Hana Suberová

certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy, muže a diabetiky

www.jogahormonalni.cz

https://www.centrum-hormonalni-jogy.cz/

 

Komentáře (0)
Hana Suberová

Mou životní cestou je předávat, učit. Začínala jsem jako učitelka německého jazyka a postupně díky lásce k józe, jsem se stala i učitelkou jógy a hormonální jógové terapie. Nyní vedu individuální lekce, semináře a připravuji různé programy zaměřené zejména na ženy. Cílem mých lekcí je hledání klidu a spokojenosti v životě. Více na stránkách www.vpohybu.eu a www.jogahormonalni.cz

28.06.2018 - 13:43

Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám