Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga Surya International (0)

Toto studio vzniklo v roce 2007 a neustále je zdokonalováno. V současnosti je celé pokryto příjemným přírodním vlněným kobercem a vybaveno bavlněnými podložkami a dekami, které jsou pro všechny k zapůjčení. Jiné než bavlněné podložky se zde nepoužívají.
Ve studiu se také nachází multifunkční osvětlení, které je podle potřeb tlumeno a zesilováno. V případě konání různých kurzů je zde užíváno i dataprojektoru. Součástí je i šatna pro odložení věcí a samozřejmě toalety. V budoucnu zde bude i koupelna se sprchou a také prostor pro osobní konzultace a ájurvédské procedury.
Ve dvoře je i velká zahrada umožňující v případě zájmu a příznivého počasí cvičení venku. Je možné cvičit přímo na trávě nebo na venkovním koberci.
V případě víkendových a celotýdenních programů slouží tělocvična i jako místnost pro přespání. K dispozici je také malá kuchyň a sprcha.

Každý kurz je zahajován a ukončován společnou mantrou. Prvních patnáct minut je věnováno dechovým cvičením prohřívajícím a připravujícím organismus ke cvičení. Tato příprava trvá zhruba 15 minut. Další průběh už záleží na tom, zda se jedná o kurz či o otevřenou lekci. Cílem otevřených lekcí je komplexnější cvičení na protažení a posílení celého těla. V kurzových lekcích jsou postupně probírány jednotlivé jógové koncepty, pohyby a pozice, postupuje se od jednodušších k těm náročnějším. Od účastníků kurzů se očekává i jistá domácí praxe, aby byly patrné pokroky a bylo možno provádět obtížnější cviky a pozice. Vše bývá slovně i názorně popsáno a ukázáno. V kurzu pro pokročilé jsou jednotlivé pozice a jejich účinky detailněji popisovány. Posledních patnáct minut lekce je věnováno relaxaci za poslouchání zpěvu ohm. Celá lekce je ukončena závěrečnou mantrou.

V lekcích je kladen důraz na individuální přístup a na možnosti jednotlivých účastníků, aby lekce probíhala příjemně a současně se i předešlo zbytečným zraněním a komplikacím. Před cvičením není doporučováno jíst.

CO S SEBOU ?

Vrtá Vám hlavou, zda máte správnou podložku, jdete s módou či zda má Vaše podložku tu pravou barvu? Vůbec to nemusíte řešit. Zde jsou příjemné, bavlněné podložky k zapůjčení. Do jóga haly je zakázáno nosit jakékoliv podložky kromě bavlněných. Stejně tak je zakázáno nosit lahve bez uzávěru, aby se předešlo zbytečnému znečištění koberce. Na cvičení je nejvhodnější volné, pohodlné oblečení, tedy tepláky a volné tričko. Uplé oděvy a legíny nedoporučujeme. Kromě pohodlného oblečení a uzavíratelné lahve s pitím by se Vám mohly hodit ještě kapesníčky, a to zejména při dechových cvičeních. A samozřejmě nezapomeňte dobrou náladu.

PLATBA

Otevřené lekce se platí hotově do „kachny“ nacházející se na malém stolku v levém zadním rohu místnosti. Vedle kachny je papír, na který každý účastník píše své jméno a částku, kterou do kachny vložil. Nový účastníci na papír uvádí i svou emailovou adresu či telefonní číslo. Cena otevřené lekce je 100 Kč, lekce kurzové stojí 120 Kč. Kurzy jsou placeny bankovním převodem či v hotovosti, a to podle domluvy. Ceny dalších kurzů a seminářů jsou uvedeny na stránkách jednotlivých kurzů.

Styly jógy:Hatha jóga
Typ hodin:TRADIČNÍ AŠTANGA JÓGA
Podmínky rezervace:telefonicky, na webu
Možnosti platby:hotově, na převodem
Zpět na přehled
 • Ajay Bobade (Veda Chaitanya) (10)

  Véda Čajtanja (vlatsním jménem Ajay L. Bobade, MS. et MA.) se narodil roku 1977 v indickém státě Máháraštra. Pochází z tradičně založené rodiny příslušníků nejvyšší kasty – ...

  Více o instruktorovi
 • Kurz jógy a ájurvédy v Indii 2024 Pobyty s jógou

  01. 09., 08:00 - 21. 09. 2024, 12:00 Ajay Bobade (Veda Chaitanya)

  Kurz jógy a ájurvédy v Indii - Poutní místa u pramenů Gangy HIMÁLAJE - TAPOVAN - GANGOTRI - RŠIKÉŠ - HARIDVÁR Vydejte se s námi letos na cestu do Indie. Mnoho cestovních kanceláří ...

  28 000 Kč Detail
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám