Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ajay Bobade (Veda Chaitanya)

Véda Čajtanja (vlatsním jménem Ajay L. Bobade, MS. et MA.) se narodil roku 1977 v indickém státě Máháraštra. Pochází z tradičně založené rodiny příslušníků nejvyšší kasty – bráhmánů (kněží a učenců).

Otec matky byl slavný astrolog a hinduistický kněz, otec otce se v pozdním věku stal sádhuem (svatým mužem, který se zřekl světského světa), znalcem jógy, tantry a védské filosofie. Od obou svých předků se Ajay od dětsví intenzivně učil a chtěl se věnovat védské filosofii profesionálně. Absolvoval Certifikovaný program jógy a meditace na Patanjal Institute of Yoga v Púně a poté vedl individuální jóga-programy, veřejné a firemní kurzy.

Na přání rodičů však vystudoval počítačové technologie na prestižní Bharati University v Púně (2000), pracoval v San Franciscu a po návratu se stal ředitelem púnské pobočky známé počítačové firmy. Svět počítačových technologií ho však dlouhodobě nenaplňoval, a tak se vzdal lukrativního místa a odešel do ášrámu (kláštera) proslulého hinduistického filosofa Svámího Dajanandy Sarasvatí v Coimbatore, v jihoindickém státě Tamilnadu.

V Coimbatore žil a studoval čtyři roky (2002-2005) tradiční védskou a jógovou filosofii, sánskrt i čantování véd a manter. Kromě svámího Dájanandy zde poznal svoji další duchovní učitelku Svámíní Prámánandu, indickou náboženskou filosofku (původně mikrobioložkou v USA), a také vystudoval v té samé době dálkově psychologii na tamilské Annamalai University se specializací na psychologii náboženství. Po absolutoriu odešel do Himalájí a více než půl roku žil v askezi v odlehlém Tapovanu, poutním místě u pramenů posvátné Gangy ve výšce 4500 m.n.m., kam se lze dostat pouze pěšky, kam nevede voda ani elektřina a kde na stálo žijí pouze dva až tři mniši. Poté se usadil v předhůří Himalájí ve městě Rišikéš, hlavním městě jógy na světě (které proslavili The Beatles, když se zde učili transcendetální meditaci u Maharišiho). V ášramu Arsha Vidya Gurukulam (tradiční náboženské škole internátového typu) vyučoval proslulém Parmarth Niketan aj. vyučoval védskou filosofii a jógu.

Vzdělání:

Vedení programu pro učitele jógy, Parmarth Niketan, Rishikesh (Himaláje)

Vedení jóga-programů pro mezinárodní jóga festivaly v Indii a v zahraničí (např.: Deva Sanskrti University, Haridwar, Parmarth Niketan, Rishikesh nebo Jóga Festival, Esztergom, Maďarsko)

Člen International Yoga Therapy Association

Hostující učitel jógy v Padma Joga Studio, Budapešť, Maďarsko

Hostující učitel jógy (individuální hodiny) Berlín, Německo

Kromě certifikovaných programů také intenzívně studoval s různými tradičními indickými učiteli:

studium prenatálního vzdělávání a jógické péče, Manashakti Ashram, Lonawala

studium akupresury, indické terapeutické masáže a nádišástry (práce s tělem založená na energetických kanálech podle jógické vědy)

Pár slov samotného Ajaye:

„Posledních patnáct let se zabývám jógou profesionálně jako učitel a jógaterapeut, kdy se jóga stala mým životním stylem. Mým cílem je sdílet s ostatními znalosti, které jsem získal tradičním způsobem v Indii, a to především o Aštanga józe a védské filosofii, ale i o dalších příbuzných oborech. V Čechách bych se chtěl usadit natrvalo a pokračovat i ve výuce jógy, a proto bych rád poznal zdejší učitele tohoto oboru a sdílel s nimi své vědomosti a zkušenosti.“

Ajay Bobade – Tradiční aštanga jóga

Styly jógy:Hatha jóga
Kvalifikace:MS et. MA, Jógačárja
Zpět na přehled
 • Letní tábor jógy a ájurvédy Pobyty s jógou

  20.07. - 27.07.2024
  So 16:00 - So 14:00
  Ajay Bobade (Veda Chaitanya)

  V červenci opět pořádáme letní tábor jógy a ájurvédy!  Přijeďte s námi strávit týden plný společného poznávání indické filosofie a tradice, vaření podle ájurvédských principů, cvičení jógy, zpívání manter a mnoho ...

  6 950 Kč Detail
 • Kurz jógy a ájurvédy v Indii 2024 Pobyty s jógou

  01.09. - 21.09.2024
  Ne 8:00 - So 12:00
  Ajay Bobade (Veda Chaitanya)

  Kurz jógy a ájurvédy v Indii - Poutní místa u pramenů Gangy HIMÁLAJE - TAPOVAN - GANGOTRI - RŠIKÉŠ - HARIDVÁR Vydejte se s námi letos na cestu do Indie. Mnoho cestovních kanceláří ...

  28 000 Kč Detail


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám