Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víkend s jógou na Valašsku “Mezi nebem a zemí” 3. – 5. 3. 2017

03.03. - 05.03.2017Pá 17:00 - Ne 13:00

Přijměte pozvání na další pobyt s jógou na horské chatě Antarik. Tentokrát se setkáme na sklonku zimy, kdy je okolí chaty obzvlášť romantické a prostory penzionu velmi útulné.
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu – uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe, dále ubytování na pokojích s vlastním sociálním zařízením a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby – např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek s buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Co nás čeká? Během tohoto zimního pobytu se příjemně zahřejeme v útulném podkrovním sále v rámci lekcí a workshopů, tentokrát zaměřených mj. na zdravá chodidla a očistné jógové sestavy – Pozdrav Slunci a Pozdrav Měsíci. Jsou to sestavy tak trochu protikladné – zatímco Pozdrav Slunci energizuje a zahřívá (proto je vhodný spíše po ránu), Pozdrav Měsíci, který není tak známý, harmonizuje, zklidňuje mysl po celém dni, učí nás vyrovnávat se s tím, co proběhlo a zároveň stále na sobě pracovat. Výhoda této sestavy je, že ji můžete provádět i v zimě v botách venku, což si také po jejím nacvičení v sále můžeme zkusit (v případě zájmu).
Během sobotního dopoledního workshopu se naučíme techniku pozic, které se objevují jak v Pozdravu Měsíci, tak v různých variantách Pozdravu Slunci. Zaměříme se také na nácvik přechodů (např. z prkna přes klik do kobry) tak, aby si každý našel způsob, jak provádět ten “svůj Pozdrav” pohodově a bezpečně.
Dále budeme provádět různé dechové techniky (mj. techniky zahřívací), techniky podporující schopnost koncentrace a zklidňující věčný tok myšlenek.
V neděli nás čeká workshop zaměřený na principy tzv. jámy a nijámy (etické principy uplatňované u sebe i ostatních). Tentokrát nás bude zajímat jejich vztah k ásanám, konkrétně ke způsobu, jakým provádíme ásany, jak nazíráme na svou jógovou praxi, co v pozicích vnímáme. Budeme si povídat o tom, jak může zpětně ovlivnit praxe ásán dle těchto principů ostatní oblasti života (např. jak se princip ahimsy, tzn. nenásilí, odráží ve způsobu cvičení a jak se zpětně “nenásilný” způsob cvičení projeví např. ke vztahu k přírodě, stravě, ostatním lidem atd.).
Na konci tohoto pobytu možná budete zase o krok blíž své domácí jógové praxi, do které můžete vnést získané poznatky a zkušenosti.

Další informace

Studio:Jóga Eva (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:REZERVACE: e-mailem na efilipkova@seznam.cz. Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1170 Kč, a to do 3. 2. 2017. Doplatek 1430Kč na recepci hotelu při příjezdu (pouze v hotovosti). Číslo účtu pro platbu zálohy: 670100-2203837213/6210 Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik březen, záloha"

Pátek 3. 3.

15 – 17h – příjezd na chatu

17:00 – 17:30 – prezence (velký sál)

17:30 – 18:45 – lekce JEMNÉ JÓGY pro nastolení klidu na konci dne

19:00 – večeře

20:30 – seznamovací SATSANG


Sobota 4. 3.

7:30 – 7:45 – zahřívací techniky PRÁNAJÁMY
7:45 – 8:45 – lekce JÓGY PRO ZDRAVÁ CHODIDLA
9:00 – snídaně

10:30 – 12:45 – workshop „TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC
PRO POZDRAVY SLUNCI A MĚSÍCI

13:00 – oběd, osobní volno

16:00 – 17:15 – JÓGOVÉ TECHNIKY PODPORUJÍCÍ KONCENTRACI

17:30 – 18:30 – POZDRAV MĚSÍCI (harmonizující sestava)
18:45 – večeře

 

Neděle 5. 3.

7:30 – 8:45 – ZDRAVÍME SLUNCE
(desítky pozdravů Slunci v různých variacích a pokročilostech)

9:00 – snídaně

10:30 – 12:45 – beseda „PRINCIPY JÁMY A NIJÁMY VE VZTAHU K ÁSANÁM“ (např. „nenásilí“ při provádění ásán a zpětné působení na jiné oblasti života)

13:00 – oběd, odjezdPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám