Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Eva Hrdličková

Instruktorka jógy

“S jógou jsem se poprvé setkala před několika lety a dnes už je běžnou součástí mého života. Nejdříve jsem začala praktikovat dynamické styly jógy, pak jsem se začala více zajímat o jógu jako takovou, četla knihy, navštěvovala nejrůznější semináře, až mě tento zájem přivedl do místa kolébky jógy – Indie. Konkrétně jsem navštívila severní Indii, oblast jižních Himalájí. Tato cesta mě velice nadchla a v různých směrech částečně ovlivnila.

Díky józe jsem postupně změnila a snažím se měnit spoustu věcí (věřím že k lepšímu:-) ) – styl života, priority, stravování, pohled na svět,… S jógou jsme se vzájemně našly a já jsem za to moc vděčná, cítím, že od okamžiku tohoto šťastného shledání se můj život ubírá tím správným směrem. Je to způsob života a zároveň největší koníček, znamená pro mě nepřetržitý duchovní, duševní a tělesný rozvoj. Jóga mi také ukázala možnost toho nejpříjemnějšího způsobu spolupráce s ostatními lidmi, našla jsem se v ní tedy i profesně. Nicméně si uvědomuji, že jsem stále na začátku. Ale není kam spěchat, mám totiž krásný sen – praktikovat a učit jógu i v devadesáti:-).

Ráda bych prostřednictvím svých zkušeností přispěla k tomu, aby se lidé, kteří ke mně přicházejí na lekce, cítili příjemně a uvolněně a naučili se alespoň trochu užívat si okamžiku přítomnosti, a tím i života jako takového. Na lekcích kladu důraz na správnou techniku a jemnost provedení pozic vůči tělu. Snažím se lidi navádět k tomu, aby maximálně vnímali své tělo, a díky tomu si ásany přizpůsobili sobě a nesnažili se urputně dostávat do těžších pozic, když k tomu jejich tělo ještě není připravené nebo se na to ten den necítí. Chci, aby jóga opravdu léčila, aby nás udržela pohyblivé a čilé do “sta” let, ne abychom měli “konec kariéry” ve třiceti. 🙂

Kladu důraz na plnohodnotný dech během celé lekce, vnímám praxi ásán jako “pránajámu v pohybu”. Na druhou stranu mám ráda v józe uvolněnost a hravost, když se nebereme příliš vážně a jsme otevřeni novým věcem. Ráda vymýšlím nové přechody v pozdravech Slunci a pozice různě modifikuji. Každá lekce se mnou je tedy trochu jiná, stále do nich vnáším nové poznatky a inspirace, průběžně získávané na nejrůznějších seminářích, na internetu a v knihách o józe, anatomii apod. Velkým přínosem je mi vlastní praxe, díky které poznávám, jak působí jednotlivé pozice na moje tělo, co při nich cítím a pokaždé si kladu otázku, obzvlášť u pokročilejších pozic, jestli je ta pozice ještě pro mé tělo zdravá, v čem je její přínos, jestli není náhodou jen hezká na pohled:-).

Dříve mě bavily především dynamické styly jógy, v průběhu dvou těhotenství jsem ale postupně začala tíhnout k jemnějšímu přístupu – k jóga terapii. Své lekce bych tedy charakterizovala jako “jemně dynamickou jóga terapii s ohledem na individuální rozdíly mezi lidmi”:-). Během svých dvou těhotenství jsem propracovala vlastní systém jógy pro těhotné, kterou také nabízím formou kurzu.

Kromě lekcí pravidelných také pořádám semináře na různá témata (poporodní a těhotenská jóga a cvičení, Pozdrav Měsíci atd.) a víkendové pobyty s jógou.

Těším se na vás nejen na mých lekcích 🙂

Eva

Styly jógy:Gravidjóga, Jemně dynamická jóga, Jóga terapie
Kvalifikace:http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html
Aktuální rozvrh:http://www.jogaeva.cz/Rezervace-lekci-a-cenik.html
Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám