Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víkend s jógou a wellness “zdravá záda” v hotelu Vinice-HnanicePobyty s jógou

23.02. - 25.02.2024Pá 14:00 - Ne 10:30
Pozvánka na VÍKEND S JÓGOU a WELLNESS v hotelu Vinice-Hnanice**** u Znojma.
DETAILY, PODROBNÝ PROGRAM A PŘIHLÁŠKA:
https://www.jogaeva.cz/…/vinice-hnanice-23-25-2-2024/
NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?
💚neomezený vstup do vodního hotelového wellness (bazén + vířivka) v čase 6 – 22h
💚dvouhodinovka saunování v sobotu v čase 14 – 16h (3 druhy saun, sprchy, ochlazovací bazének)
💚jógový program na téma “zdravá záda”
💚5 lekcí jógy na anatomických základech
💚workshop “krční páteř bez bolesti + využití masážních míčků”
💚dechové a meditační techniky
💚bohaté snídaně formou rautu
💚wellcome drink formou jednoho vzorku vína
💚procházky k řece Dyje, visuté lávce Šobes atd.
💚gastronomické zážitky v luxusní hotelové restauraci s výhledy na vinice a střešní terasou
💚parkování a wifi
CENA:
1990 Kč (jógový program)
+ doplatek 2750 Kč (ve 2/3/4lůžkovém pokoji)
nebo 3350 Kč (1lůžkovém pokoji)
🏨Luxusní 4 a půlhvězdičkový Hotel Vinice – Hnanice leží na pomezí Moravy a Rakouska. Je zasazen do malebného prostředí rozlehlých vinic, jen pár stovek metrů od údolí řeky Dyje a jedné z nejstarších vinic u nás, vinice Šobes. Krásný hotelový komplex stojí ve druhé zóně ochranného pásma Národního parku Podyjí, 8 km jihozápadně od Znojma. Je atraktivním agroturistickým vinařským centrem.
🥗V hotelové restauraci se o jedinečnou kvalitu nabízených pokrmů stará profesionální tým kuchařských mistrů. Základem filozofie personálu restaurace je prvotřídní kvalita a čerstvost používaných surovin.
🛀WELLNESS nabízí bazén, vířivku, 3 druhy saun, sprchy a ochlazovací bazének. Také je možnost masáží, koupelí a různých procedru.
Provozní doba vodního wellness je 6 – 22h. Sauny jsou pro nás přístupné v sobotu v čase 14 – 16h.
🧘‍♀️Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Téma pobytu jsou ZDRAVÁ ZÁDA – nejvíce se zaměříme na svaly trupu, krční páteře a pánve – protáhneme oblasti zkrácené a posílíme ty ochablé. Zaměříme se na provádění pozic nenásilně, přitom efektivně – ve správném nastavení a s přihlédnutím k individuálním tělesným dispozicím. K většímu efektu si pomůžeme využitím masážních míčků – uvolníme tak “slepené” fascie na povrchu svalů a svaly s tendencí ke zkrácení/přetížení.
NA LEKCE MÁME PRONAJATÝ VELKÝ SÁL V KONGRESOVÉM CENTRU S VÝHLEDY DO OKOLNÍ KRAJINY.
Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor na gastronomické zážitky, procházky krásnou okolní přírodou (vinice, Dyje, visutá lávka, jeskyně…), na odpočinek ve wellness.
O LEKTORCE:
“Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zabývám se také tělesnou diagnostikou a individuálním poradenstvím.
Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat…
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze.”

Další informace

Studio:Jóga Eva (1)
Instruktoři:
  • Eva Hrdličková
Podmínky rezervace:Pro rezervaci vyplňte formulář na webu: https://www.jogaeva.cz/akce/prihlaska-na-pobyt/ Poté vám přijdou platební údaje k platbě jógového programu. Ubytovací balíček se hradí po příjezdu na recepci.

PÁTEK 23. 2.:
od 14:00: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně návštěva vodního wellness, přesun podložek do kongresového sálu

16:45 – 17:00: prezence v sále – s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:00 – 18:00: JÓGA NA ROZHÝBÁNÍ PÁTEŘE A ZKLIDNĚNÍ MYSLI (V této úvodní lekci si po cestě narovnáme a rozhýbeme páteř, prodýcháme záda tzv. bráničním dechem, zklidníme rozvířené myšlenky a naladíme se na užívání si přítomných okamžiků.)

od 18h: osobní volno (vodní wellness – max. do 22h, restaurace…)

SOBOTA 24. 2.:
7:45 – 8:45: UVOLNĚNÍ BEDER + masáž míčkem (Na této lekci protáhneme oblast beder a ohybačů kyčlí, posílíme břicho a hýždě. Bedra si ve dvojici promasírujeme masážním míčkem – velmi úlevná a efektivní záležitost.-))

8 – 10h: snídaně

10:30 – 11:40: praktický workshop “KRČNÍ PÁTEŘ BEZ BOLESTI + využití masážních míčků” (Teoreticko – praktický workshop, ve kterém si nejprve o krční páteři něco řekneme, nejen o anatomii, ale také o tom, co ji prospívá/neprospívá. Zkusíte si provést osobní diagnostiku a pochopit, které cviky vám konkrétně prospívají/neprospívají. Nacvičíme si poté cviky, které pomáhají protáhnout typicky zkrácené partie a také ty, které posilují ochablé svaly, např. hluboké šíjové svaly. Šíjové svaly si také promasírujeme masážním míčkem. Dostanete vytištěný kompletní zásobník cviků, do kterého si poznačíte, které cviky jsou ty pravé pro vás. Tento seminář pomůže jednak od bolestí v oblasti šíje, jednak v rámci zlepšení tvaru krční páteře – napřímení, harmonizace křivky.)

od 11:40:: osobní volno (procházka k vinicím, Dyje, na Šobeskou lávku…)

14:00 – 16:00: vyhrazená dvouhodinovka na saunování

16:30 – 17:15: JÓGA NA VYLADĚNÍ HRUDNÍ PÁTEŘE + masáž míčkem (Míčkem promasírujeme a poté protáhneme prsní svaly a přední část deltového svalu, uvolníme horní trapézy, posílíme naopak stabilizátory lopatek. Budeme také na hrudní páteř působit ve smyslu trakce, tedy tahu, a to i v jemně obrácených pozicích. Výsledkem bude zlepšení napřímení hrudní páteře, rozšíření ramen. Vaše páteř může být po lekci reálně o nějaký ten milimetr delší:). )

17:15 – 18:00: JÓGA PRO SPOKOJENÁ “ESÍČKA” + masáž míčkem  (Tato ošemetná část těla, křížokyčelní skloubení, je náchylná ke spazmům, blokacím či např. přílišnému rozvolnění. Pozlobila už velkou spoustu lidí:-). Zkusíme ji jednak stabilizovat přes svaly pánevního dna, jednak uvolnit pomocí různých pozic. Míčkem si uvolníme střed hýžďového svalu – oblast často staženou. Ukážeme si také, co SI kloubu nesvědčí v rámci cvičení i v denním životě.)

od 18h: osobní volno (vodní wellness – max. do 22h, restaurace…)

NEDĚLE 25. 2.:
7:45 – 8:45: DYNAMICKÁ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA + VEDENÁ RELAXACE (Na závěrečné lekci propojíme vše, co jsme se na předchozích lekcích naučili, a vneseme tak do cvičení více plynulosti.)

7 – 10h: vodní wellness

8 – 10h: snídaně

10:30: odjezdPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám