Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do jógové terapie

16.06. - 01.01.1970

Mezi spisy, z kterých jógová terapie čerpá, patří Upanišády, Yoga Vasishta, Jóga Sútra, Bhagavadgíta a Taittiriya Upanišad, které jsou založeny na vědecké metodě. Jógová terapie se dále zabývá všemi úrovněmi lidské existence (Pancha Kosha Tattwa),aby mohla být odstraněna pravá příčina nemoci. Příčinou psychosomatických onemocnění je stres v naší mysli. Jestliže nebude léčena pravá příčina problému, která se nachází v mysli, nepodaří se nemoc zcela vyléčit.

Od duchovní jógy se jógová terapie liší pouze ve své aplikaci, kdy je u nemocného člověka (stres, psychická nebo fyzická nerovnováha) znovu nastoleno zdraví, na rozdíl od duchovní jógy, kdy se zdravý člověk posouvá blíže k dokonalosti a sebeuskutečnění (samadhi). V dnešní moderní době, kdy většina lidí trpí nejméně jednou nemocí, nabízí jógová terapie ideální řešení v podobě „individuální jógy“, kdy žák začíná s jógou na té úrovni, na které se právě nachází (s ohledem na rodinnou a pracovní situaci), a je mu ukázána cesta k uzdravení a k celkovému pocitu klidu a spokojenosti.

Tento seminář představí koncept jógové terapie, který je založen na učení starodávných spisů: Pancha Kosha (pět plášťů existence), aadhi (distres), propojení těla, mysli a prány, vyadhi (nemoc), aadhija vyadhi (psychosomatická onemocnění). Dále Vás tento seminář ve své praktické části seznámí s kruhovou relaxací a sestavou cvičení proti bolestem zad. Tento workshop je vhodný jak pro začátečníky a pokročilé jógíny tak i pro lidi pracující v terapeutickém oboru. Může sloužit také jako příprava na 4-týdenní instruktorský kurz jógové terapie.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám