Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Umění žít, umění zemřít; Životní cykly vědomí, inteligence a energie

26.08. - 01.01.1970So 13:12

Umění žít, umění zemřít

Sobota 6. srpna od 10 do 16 hodin, celodenní kurz s obědem

Strach ze smrti způsobuje, že nežijeme naplno a bojíme se žít. V tomto semináři se blíže a prakticky seznámíme s učeními Yogi Bhajana, Mistra Kundalini jógy, která nám pomáhají nahlížet na smrt jako přirozenou součást chodu života a přestat se jí obávat jako něčeho neznámého a hrozného. Tyto techniky nám ukáží nejen to, jak pomoci těm, kteří se chystají “odejít” a těm, kteří procházejí žalem ze ztráty bližního, ale také sobě – přestaneme se bát smrti, přestaneme se bát žít.

Techniky, které budeme během tohoto semináře používat, pocházejí z Kundalini jógy a meditace podle Yogi Bhajana, Mistra Kundalini jógy. Budeme mít příležitost projít si jím vedenou meditací prostřednictvím videa.

Životní cykly vědomí, inteligence a energie

Neděle 7. srpna od 10 do 16 hodin, celodenní kurz s obědem

Každých sedm let se mění naše vědomí, každých jedenáct let se mění způsob, jakým prakticky aplikujeme to, co nás učí naše vědomí – praktická inteligence, a každých osmnáct let se mění způsob, jakým nakládáme s naší energií a kolik energie máme k dispozici.

V tomto semináři se blíže seznámíme s moudrostí, kterou nám tyto životní cykly přinášejí, abychom se snáze vyrovnali se změnami s nimi spojenými a mohli žít život co nejefektivněji.

Yogi Bhajan

Mistr Kundaliní jógy, přijel do Spojených států v roce 1969 s jasným cílem: “Přišel jsem připravit učitele a ne sbírat žáky.” Přes 30 let cestoval po celém světě a vyučoval Kundaliní jógu, Jógu vědomí. V roce 1969 založil 3HO – organizaci Šťastný, zdravý a celistvý (Happy, Healthy, Holy) postavenou na jeho prvním principu, že “Být šťastný je naším přirozeným právem.” Prostřednictvím programu Učitel pro Věk Vodnáře Yogi Bhajan vycvičil tisíce učitelů Kundalini jógy s osvědčením od KRI. V roce 1994 vznikla Mezinárodní asociace učitelů Kundaliní jógy (IKYTA), která dale šíří tato neocenitelná učení díky společnému úsilí učitelů Kundaliní jógy na celém světě. Tento program je založený na komplexní vědě Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana.

Magda Matušková

“Na Kundaliní jógu a meditaci jsem narazila 2002 v Los Angeles. Dělám ji už 9 let a za tu dobu se stala nedílnou součástí každého mého dne. Pomohla mi hodně se změnit, a to zdaleka nejenom na postavě. Kundaliní jóga není zdaleka jenom cvičení pro dobrou kondici. Cvičení nás připraví na meditaci, která je základem znovuzískání kontroly nad naší myslí. Když si naše mysl dělá, co chce, náš život je chaos (a můj skutečně byl). Dnes díky KJ dobře spím, s chutí jím a místo dlouhých období depresí mám dlouhá období, kdy cítím obrovskou lásku k životu a vděčnost. Moje manželství se změnilo tak, že náš vztah cítím tak čerstvý, jakobychom se s manželem teprve poznali, ale zároveň je v něm hloubka lásky a důvěra mnohaletého vztahu. Už dlouho nelpím na zaměstnání a kariéře, které mě nebaví a které mě vysává, naopak našla jsem odvahu začít dělat to, co mě baví. Ale co je nejdůležitější – vím, kdo jsem a mám z toho radost. A taky jsem překonala strach zpívat před lidmi…”

Guru Sansar Kaur (Magda Matušková) je v současné době členkou Akademie Věku Vodnáře, která připravuje trenéry pro instruktory KJ. Je součástí trenérského týmu pro Výcvik učitelů v Los Angeles a v Praze. Prošla celou řadou přípravných kurzů jako Životní cykly a životní styly, Mysl a meditace, Autentické vztahy, Vědomá komunikace a Stres a vitalita. Studovala s řadou renomovaných učitelů, přímých studentů Yogi Bhajana. Specializuje se mj. na výuku jazyků v kombinaci s jógou a KJ a meditaci pro učitele, KJ pro vědomé mezilidské vztahy, intuici, mysl atd. V současné době učí v Los Angeles, Mexiku a České republice.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám