Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Tekutiny v těle a alchymie vody

25.02.2017So 10:00 - 17:30

V našem těle máme asi 80 % vody, náš život je vlastně řízen vodou, buňka či hormony jsou formou vody, život sám vznikl skrze vodu. Význam tekutin pro naše zdraví je obrovský. Byly již prokázány případy, kdy práce s páteřní tekutinou skrze své propojení pomohla např. při problémech s koleny.

Náš pohyb je ovlivněn pohybem tekutin a jedna z nejinspirativnějších učitelek pohybu Bonnie Bainbridge Cohen mluví také o tom, že stav našich tekutin určuje jakýsi směr, kterým je náš život ubírán – co děláme za aktivity, ke kterým lidem cítíme sympatie, náš životní styl. Je to proto, že voda symbolizuje naše cítění a emoce. Práce s ní může poskytnout nejen hluboký prožitek, ale také léčivý balzám pro naše tělo a duši.

Tradiční fyziologie tekutiny dělí na jednotlivé izolované druhy, již méně tradiční přístupy tekutiny spojují, propojují ve vzájemné vazby a vlivy, podobně jako v hydrosféře, kdy oceány, řeky, studně, jezera jsou součásti jednoho “vodstva”.

Seminář vychází částečně ze školy Body-Mind Centering, která spojuje přirozený pohyb těla s myslí, hlasem, dotekem, naším vývojem, emocemi a vytváří se tak unikátní pohybový koncept. V semináři také budeme používat techniky fluidního pohybu Continuum Movement, který má schopnost nás dostat hodně hluboko.

Seminář má léčivý záměr, budeme pracovat s pohyby těla, dechem, hlasem, dotekem, myslí. Budeme rozlišovat a iniciovat pohyb jednotlivých tekutin v pohybu a doteku, což může být prožitkem i terapií. Cvičení jsou jemná, ale mají silný účinek, jsou vhodná pro každého, ale doporučuji zejména pro ty, kteří se zajímají o alchymickou propojenost těla a energie.

Ošetříte svou páteř, klouby, pánev, budeme pracovat s lymfou. Cvičením a prožitkem budeme pracovat s buněčnou, synoviální, cerebrospinální tekutinou.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Michaela Cusanová
1 300 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám