Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Svobodu kyčlím! reloaded

18.08. - 01.01.1970

Jaké to je volně se pohybovat a umět sedět s lehkostí jógína? Přijďte ochutnat, jaké to je, cítit volnost v kyčlích.

Seminář Svobodu kyčlím je zaměřený na zvýšení pohyblivosti v oblasti pánve. Každá jógová pozice (ásána) a většina pohybů v našem běžném životě odráží a využívá mobilitu našich kyčlí. V ideálním případě oblast pánve představuje pevnou, a přitom pohyblivou základnu páteře a ovlivňuje postavení celého těla a nastavení mysli. Kyčelní klouby fungují jako „tlumočníci“ mezi horní a dolní částí těla. Zdravý rozsah pohybu v kyčlích nám umožňuje chodit, sedět, cvičit, stát, tančit a pohybovat se životem s lehkostí.Na semináři se společně podíváme na to, proč nás ztuhlé a nepohyblivé či naopak nestabilní a hypermobilní kyčle omezují na podložce i mimo ni.
Dozvíme se, jak vypadá koordinovaný a skutečně trojrozměrný pohyb v kyčlích a jak anatomie lidského těla odráží univerzální principy pohybu.
Vysvětlíme a vyzkoušíme si spolu základní principy zdravého rozsahu pohybu v kyčlích a souvislosti mezi pohybem v kyčlích a hrudníku.
Vysvětlíme si důležitost zdravého dýchání a naučíme se, jak při cvičení správně zapojovat pánevní dno a pracovat s bandhami.
Vyzkoušíme si také sestavu „kyčlomilných“ ásán pro domácí praxi.

Vedle fyziologických přínosů jsou zdravě pohyblivé kyčle také bránou k emocionální a energetické rovnováze. Vnímáme-li pozorně pocity a signály, které nám tělo vysílá, naučíme se být v něm skutečně doma, ovšem současně se od něj myslí díky jeho lehkosti odpoutat.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám