Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Seminář orgánová jóga

09.06. - 11.06.2017Pá 10:00 - Ne 16:30

Přijďte se ve víkendovém semináři naučit, jak kombinací jógy, čínské medicíny a psychosomatiky můžete zharmonizovat vaše vnitřní orgány a podpořit tak jejich správné fungování.

Na semináři vám pomůžeme zjistit, v jakém stavu se nacházejí vaše vnitřní orgány a ukázat vám, jak je možné s nimi pracovat.

Čínská medicína nachází v lidském těle akupresurní dráhy, které vedou energii mezi jednotlivými orgány, a ty vy můžete stimulovat a tím jednotlivým orgánům pomáhat v jejich správné funkci. Jedním ze způsobů, jak tyto dráhy harmonizovat, je cvičení dvanácti jógových pozic (ásan), přičemž každá je zaměřená na jeden orgán. Cílem kurzu je ukázat a zvládnout tyto ásany a dozvědět se více o akupresurních drahách.

Na všechny orgány (plíce, tlusté střevo, žaludek, slinivka a slezina, srdce, tenké střevo, močový měchýř, ledviny, obal srdce, trojitý ohřívač, žlučník, játra) se neopomeneme podívat i z psychosomatického hlediska – jak váš vlastní život a vaše vlastní jednání ovlivňují jejich správné fungování.

1. den

Během prvního dne se nejprve naučíte provádět každou pozici zvlášť, což vám umožní zjistit, jestli nemáte některý z orgánů oslabený. Budeme cvičit celou sestavu několikrát s důrazem na správné nastavení pozic a jejich prodýchání. Zároveň budeme probírat jednotlivé orgány a meridiánové dráhy z hlediska čínské medicíny a ročních období. V prvním dni se z psychosomatického hlediska podíváme na jednotlivé orgány.

2. den

Opět se budeme věnovat procvičování jednotlivých pozic a ty pozice, které vám budou dělat potíže, speciálně probereme a ukážeme si, jak postupně pozici zvládnout, aby vašemu tělu byla prospěšná a pomáhala vám. Ukážeme si průběh jednotlivých energetických drah v těle, jak se projevuje špatné fungování orgánů a ukážeme si základní akupresurní body na těle. Každý orgán probereme i z hlediska stravování podle čínské medicíny, tzn., že se dozvíte, kdy a co je dobré jíst a kdy a co je vyloženě pro naše tělo škodlivé. V tomto druhém dni se z psychosomatického hlediska podíváme na jednotlivé meridiány a vše v závěru propojíme.

Další informace

Studio:Chalupa u Vodnářů
Instruktoři:
  • Irena Rubášová
3 000 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám