Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Seminář jóga a životodárný menstruační cyklus

05.08. - 01.01.1970

Ženy jsou bytosti cyklické. Každý měsíc nám menstruační cyklus umožňuje prožívat několik fází, z nichž každá přináší svá specifika. Přestože naše společnost předstírá, že život je lineární a že neustálý růst je možný, ze své vlastní zkušenosti vnitřně víme, nebo alespoň tušíme, že tomu tak není. Pokud svou cyklickou podstatu přijímáme a její možnosti využíváme, dostáváme se do souladu s řádem přírody. A vždy když žijeme v souladu s celkem, i náš individuální životní příběh prohíhá hladčeji a plynuleji.

Na semináři si povíme o jednotlivých fázích menstruačního cyklu a o tom, co v sobě ovulace, menstruace a čas mezi nimi nese za možnosti, jak se na ně napojit a využít jejich velký životodárný a regenerační potenciál. Stejně jako vše ostatní co v životě děláme, i cvičení jógy nám může buď pomáhat nebo nám v harmonickém prožívání cykličnosti bránit. Zacvičíme si proto cviky, které se hodí pro období menstruace a naučíme se speciální měsíční sestavu, která nám umožní lunární podstatu našeho cyklu lépe vnímat. Ukážeme si také, které cviky se hodí pro ostatní fáze cyklu. Mesíční sestava je snadná a vhodná i pro cvičení na doma.

Seminář je vhodný pro i pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci a nemají tudíž přirozený menstruační cyklus. Stejně tak je vhodný pro ženy, které z jakéhokoliv důvodu nemenstruují (ať už proto, že je jejich cyklus momentálně narušen a menstruace neprobíhá a nebo již ustal). Lunární cyklus se z ženského života neztrácí nikdy.

Další informacePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám