Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Návrat k intuici

02.07. - 01.01.1970

Pomocí Kundaliní jógy, vědy seberealizace, prozkoumáme tzv. třetí oko, a to jak z pohledu současné biomedicíny, tak skrz starověké pochopení. To, co se běžně nazývá třetím okem, je oblast spojována s oční nervovou sítí a se dvěma řídícími žlázami v centru hlavy, které koordinují a integrují vyšší mozkové funkce, šišinku a hypofýzu. Z druhého pohledu tato oblast odkazuje na světelnou bránu, vizi, intuici nebo nebeský portál…

V tomto semináři se vydáme na jemnou, křehkou, sofistikovanou, ale mocnou cestu praxe Kundaliní jógy, která otevírá brány hluboké fyzické, mentální, emocionální a duchovní transformace. Kundaliní jóga podle Yogi Bhajana je také známá jako jóga vědomí. Je to věda o mysli a tělu, která pozvedává ducha, který nemá žádné hranice, a proto přináší zážitek svého nejvyššího vědomí.

Vysvětlíme si fyzickou a duchovní anatomii pěti hlavních praktických částí Kundaliní jógy: Pranayamu (techniku dýchání), Mudrah (zvláštní gesta rukou), Bhandas (energetické zámky těla), statické a rytmické asány (fyzické postoje těla) a meditace (umění soustředit pozornost). A také fascinující způsob, jak se tyto disciplíny proplétají ve formální praxi Kriya jógy a kultivují, posilují harmonické frekvence, které volně proudí mezi tělem a myslí. Tak se rodí pozorovatelný proces zrychleného vývoje jedince.

Kundaliní jóga rozvíjí schopnost hluboce naslouchat našemu nitru, pěstovat vnitřní ticho, spojit se s naším pravým já, dosáhnout prosperity a výtečnosti ve všem, co děláme. Posiluje nervový systém, zvyšuje povědomí o vlastních motivech a záměrech, které řídí pozitivní i negativní chování. Přináší emoční stabilitu, radost, otevřenost a důvěru. A také čistí krev, která je klíčem k překonání většiny základních nebo vnímaných zdravotních problémů.

Tento seminář je příležitostí pro začátečníky prozkoumat tajemství tohoto starověkého a mystického způsobu seberozvoje, stejně jako pro pokročilé praktikanty, kteří se chtějí více ponořit do konkrétních a jemných detailů praxe kundaliní jógy.

Semináře jsou nezávislé. Lze se přihlásit na jeden či na oba.

Anglicky s českým překladem.

Další informacePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám