Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz vědomého dýchání

24.09.2016So 9:00 - 17:00

Naše energie, krevní oběh i život samotný závisí na správné funkci dýchacího mechanismu, na tom pohybu, který se odehrává uvnitř našich těl, na neustálé výměně kyslíku a oxidu uhličitého. Jakmile se dýchání jakýmkoli způsobem naruší, dochází ke snížení efektivity tohoto přirozeného procesu a my to pociťujeme jako ztrátu energie, emoční vyčerpání nebo dokonce nemoc.

Narušení přirozeného procesu zdravého dýchání může mít emoční příčinu. Zadržujeme dech z různých nevědomých důvodů, jejichž původ může ležet v dávné minulosti. Emočně vypjaté události nutí naše těla reagovat a přizpůsobovat se situaci. Takové situace někdy dokonce určují způsob fungování našeho těla i v budoucnosti, i když situace již dávno pominula. Nevědomky ve svém životě očekáváme podobné situace znovu a znovu, anebo si budujeme mentální bariéry vůči okolnímu světu, které omezují náš dech a obírají nás tak o kyslík, který buňky našeho těla tolik potřebují ke správné regeneraci.  V důsledku dýcháme velmi povrchně a mělce a připravujeme se tak o kyslík, energii, zdraví, psychickou pohodu, radost a schopnost prožívat lásku.

Hluboký brániční dech masíruje orgány, které jsou s bránicí při procesu dýchání v kontaktu. Plný brániční dech dokáže velmi efektivně uvolnit tělo a tím jej osvobozuje od hluboce uložených či skrytých emocí.

Změnit letitý, hluboce zakořeněný a pro tělo nezdravý návyk zadržovat dech, vyžaduje bdělou pozornost jako každý jiný zlozvyk. Tělo však lze pomocí jednoduchých technik naučit opět přirozeně dýchat. Díky snadno zapamatovatelné a jednoduché praxi může kyslík začít plynule a svobodně proudit do těla a navrátit mu zdraví, mentální jasnost a emoční svobodu.

Plný brániční dech je přirozený, a proto není nijak složité se ho naučit. Dechové techniky, které se naučíte, jsou jednoduché a velmi účinné. Na kurzu se také naučíte jednoduché polohy a pohyby těla, které podporují dech a pomáhají obnovit dýchání pro tělo přirozeným a vlastním způsobem. To vám umožní používat hluboký dech jako celoživotní nástroj.

Netvrdím, že dechové techniky plně nahrazují lékařskou péči. Je však jisté, že se díky správnému dýchání zlepší váš zdravotní a duševní stav, že se vaše tělo uvolní a že budete prožívat život daleko radostněji a spokojeněji. Naučíte se relaxovat i během dne v jakékoli situaci, ať již sedíte na kancelářské židli, stojíte ve frontě nebo fyzicky pracujete.

Náplň kurzu:

  • Povídání o mechanice a fungování dechu
  • Dechové techniky, způsoby dýchání
  • Pohyby podporující přirozený dech
  • Zvukové techniky pro rozvoj dechu
  • Relaxační techniky

Kurz je vhodný pro každého, kdo potřebuje dýchat. Zkušenosti s jógou nejsou nutné.

portrait-220x220

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Michaela Klímová
Podmínky rezervace:Rezervace je platná až po zaplacení zálohy. Platba: záloha 50 % na č.ú.: 1331089016/3030 (do poznámky „bindu_dech_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; rezervace: online z rozvrhu: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k akci:KAPACITA: 16
900 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám