Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

JÓGA NIDRA – jiný způsob meditace

31.05. - 01.01.1970

Jóga Nidra – jiný způsob meditace

Jakmile vstoupíte do jógového spánku, při kterém zůstanete plně přítomní a vědomí, vydáte se na cestu skrze různé úrovně svého bytí a budete mířit do míst, která jsou za hranicemi času a mysli, do míst své skutečné a blažené podstaty. Během toho si povšimnete, že uvnitř sebe máte klidné místo odpočinku, do kterého se můžete vrátit, kdykoliv se Vám bude chtít.

Jóga Nidra se provádí vleže, zatímco lektor citlivě provede Vaše vědomí různými cvičeními pomocí soustředění se na vlastní dech, uvědomění si své vnitřní energie a jejích pohybů, pomocí soustředění se na univerzální symboly, které přirozeně a bez úsilí ovlivňují naši soustředěnost. Nechte se vést hlasem lektora meditace do hlubokého meditačního stavu a do míst, kde se ukrývá Vaše vnitřní léčivá síla a kde se rodí Vaše kreativita a inspirace.

Tento večer představuje praktický úvod do meditační praxe jóga Nidry. Součástí semináře bude krátké vysvětlení této metody a její praktické ukázky. Seminář bude tlumočen do češtiny, předchozí zkušenosti s jógou nebo meditací nejsou vyžadovány. Na své si přijdou nejenom ti, kdo si chtějí odpočinout, ale i ti, kdo chtějí poznat jiný způsob meditace.

Yoga Nidra evening – a different way to meditate

Experience how you are gently guided into a deep and healing relaxation state, all tensions and sorrows dissolve and inner expansion takes places, your mind and your heart get receptive and open. When you enter the yogic sleep, fully awake but completely relaxed, you take a journey through the different layers of your being towards a place beyond time and mind, towards your true blissful nature. You realize that you have a peaceful place, a restful place inside and that you can come back to it whenever you want.

Yoga Nidra is practiced in lying a position and the awareness is guided by the teacher throughout the whole practice focusing on changing objects such as breath, inner sensations and moving of energy, universal symbols or archetypes and diverse visualizations that induce a natural but on same time effortless concentration. By letting yourself go with the guiding voice you reach a deep meditational state where healing takes places and where creativity, inspiration and responses arise by themselves.

This evening is a practical introduction to Yoga Nidra, with two practices that will be simultaneously translated into Czech and a brief explanation of the method itself. Adequate for people who want to learn how to truly relax and to discover a different way to meditate, no previous experience in yoga or meditation needed.

Další informacePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám