Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dynamická cesta k záklonům a stoji na hlavě

18.08. - 01.01.1970

Od dětství jsou naše těla ovlivněna tisíci vlivů, které hrají roli v tom, jak se nyní pohybujeme a zažíváme naše tělo. Kromě těchto osobních vlivů ovlivňují fungování našeho těla také obecné principy lidského “designu”: jak se pohybují paže ve vztahu k horní části těla, jak se nohy pohybují ve vztahu k pánvi atd.. To je důvodem, proč praxe jógových pozic musí být založena na přirozenosti lidského “designu”, která podmiňuje lidský pohyb a akci, než se pustíme do osobních variací jógových pozic. Bez konkrétního porozumění těmto principům se může praxe jógových pozic snadno stát agresivní a škodlivou a z podstaty plynoucí neoddělitelnost a celistvost tělomysli (bodimind) nedosažitelnou. Když tyto organické principy akce a pohybu aplikujeme v naší praxi, stane se zároveň potentní a více uspokojící a začne naše tělo vyživovat a zároveň otvírat a posilovat.

Během tohoto workshopu dynamické jógy budeme v sobotu aplikovat tyto principy k rozvinutí neuromuskulárních spojení jako přípravy na bezpečné záklony. Plně si užít záklon nezávisí ani tak na flexibilitě jako na schopnosti s pomocí končetin prodloužit páteř i v jejím zkrácení. Tento workshop je otevřen všem (jak těm kdo jsou v záklonech “v pohodě”, tak těm, kdo se v nich dobře necítí, nebo se záklony zkušenost nemají).

V neděli budeme ty samé principy aplikovat k rozvinutí neuromuskulárních spojení pro bezpečný stoj na hlavě. Aby byl skutečně vyživující, musí se zformovat a využít něuromuskulární spojení celého těla, aby krk a páteř byly plně podpořeny. Tento workshop je otevřen všem (těm, kdo se cítí ve stoji na hlavě pohodlně, i těm, kdo ještě na hlavě nikdy nestáli).

Více zde: http://www.akasha.cz/news/dynamicka-cesta-k-zaklonum-a-stoji-na-hlave-olivia-devereux-18-19-8-2012/

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám