Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Den s Jógou – Prashanti

22.05. - 01.01.1970

Ve všech prostorách areálu Yard Resort budete moci vy i vaše děti cvičit s Kamilou Brenkovou, Lenkou Nezvalovou, Lucií Königovou, Petrou Špindlerovou, Lenkou Robinson , Veronikou Carmannovou,Martinou Procházkovou, Terezou Cíchovou, Bělou a Niki Bárovou.

Výtěžek z akce bude předán Prashanti de Jagerovi na podporu projektu DunaGiri.

O projektu DunaGiri:

Nadační spolek DunaGiri – nezisková organizace registrovaná v New Delhi – je společenstvím, které si klade za cíl pomoci lidem (znovu) vytvořit udržitelné a pulzující vztahy v rámci ekosystému Himálaje – se všemi jeho částmi, zejména však s ohledem na oživení tradičního bylinářství, medicíny a jógy.

DunaGiri spolupracuje s vesničany při pěstování bylin v systému certifikovaného ekozemědělství, klade si za cíl používání trvale udržitelných metod, jež zachrání vysokohorský ekosystém, a odbyt bylin, který zajistí spolehlivý příjem pro místní obyvatele.

DunaGiri je v procesu výstavby kliniky, která bude sloužit nejen místním obyvatelům k léčení, ale také jako výukový prostor, kde se budou moci lidé vzdělávat o bylinách a způsobech, jak si pomoci k lepšímu zdraví. Chce místním lidem poskytovat byliny a léčebnou péči zdarma. Vyjednává s lokálními doktory o poskytování jejich služeb a vzdělávacích programů.

Náklady na celou kliniku jsou 20 000 USD a vybudujeme ji pouze z místních materiálů.

Prashanti de Jager je Védský vědec. Narodil se v Michiganu holandským rodičům a své dětství i dospívání trávil v divočině okolních lesů a jezer. V USA vystudoval letecké inženyrství, biofyziku a tanec a pracoval jako technik na záchranné službě. Po čase se odebral do Indie, kde studoval Védske vědy jako je Yoga, Ayurveda (staroindická medicína), Jyotisa (staroindická astrologie), Vastu Shastra ( staroindické feng shui) a další. Následujících 12 let strávil studiem jogy se svým Guruem Sri H.W. Poonjou a ostatními Védskými vědami s rozmanitými učiteli, od babek kořenářek na mnoha indických tržištích, farmářů a asketických sadhuů a jogínů žijících daleko v horách, až po profesory a doktory na prestižních indických univerzitách. V Indii začal rozvíjet projekt Organic India, na kterém pracuje dodnes. Prashanti je součástí osazenstva Ayurvédského institutu v Rishikeshi, Kalifornské asociace Ayurvédské medicíny a dalších. Pravidelně publikuje do časopisu Light on Ayurveda, píše knihy a soustředí se na lektorskou činnost po celém světě. Více informací naleznete na www.prashantidejager.com

Kamila Brenková je ovlivněna a inspirována léčivými ceremoniály přírodních i mystických národů a jejich způsobem života, medicínou šamanů, aktivitou mírumilovných bojovníků, vizionářstvím a kreativitou umělců a bytím jogínů.V Prashantim našla sloučení všech těchto principů a zastoupení mnoha jedinečných archetypů a již několik let poznává, studuje a propaguje skrze jeho učení svět Ayurvedy. Její učitelé tradiční jogy jsou Indra a A.G. Mohanovi. Kamila je lektorkou jogy, provozuje Ayurvedské aromatické bylinné rituály pro tělo a obličej a zabývá se výrobou produktů pro svou praxi se zameřením na jedinečnost každé bytosti. Do své praxe zahrnuje pranické ladění, stejně tak, jako terapii něhou. Její terapie jsou určené pro Ženy. Vice na www.dakini.cz.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám