Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Chandranamaskar aneb: Otevřít se inteligenci těla

19.02. - 01.01.1970

Chandranamaskar neboli “pozdrav měsíci” je klíčová sekvence Dynamické jógy. Neslouží jen jako rozehřívací část cvičení nebo „výplň“ mezi jednotlivými pozicemi. Důležité jsou tzv. uloly (opakované pohyby – sekvence), které Chandranamskar propojují v jeden celek. Jejich opakování obnovuje integritu našeho těla, otevírá nás jeho nekonečné inteligenci a vtahuje nás hluboko dovnitř.

Workshop bude rozdělen na dvě prodloužené lekce, které na sebe navazují a nedílnou součástí obou workshopů je pranayma:
První lekci věnujeme ulolám Chandranamskar. Během pomalého opakování jednotlivých pohybů využijeme vrozené citlivosti k tomu, abychom zachytili i jemnější události v našem těle, než které jsme běžně schopni vnímat. Seznámíme se také se základními principy funkční dynamiky, která je nezbytná pro obnovení tělesné integrity.

Ve druhé lekci se naučíme využívat funkční dynamiku v ulolách i ve statických pozicích Chandranamskar. Budeme propojovat uloly jednu na druhou tak, aby nakonec vyústily do formy Chandranamaskar. Možná přitom zjistíme, že se cíl vytratil a že pozdrav měsíci je jako tanec, který nikdy nekončí.

O učitelce:
Jógu jsem začala cvičit asi před šesti lety na vysoké škole v touze po změně a po hlubším naplnění, které mi doposud nepřinesly ostatní formy poznání. Intenzivní cvičení ashtanga vinyasa jógy mi otevřelo brány do vlastního těla a rozdmýchalo „divotvornou“ životní energii na maximum. Očekávaná vyrovnanost a fyzická pohoda se ale dostavovaly jen na podložce a mimo ni se znovu projevovala vnitřní nespokojenost. Teprve seznámení s Godfrey Devereuxem a jeho dynamickou jógou, a také soužití s mým mužem a synem mě naučilo, že jóga může a musí být slučitelná se životem. Že nás může hluboce naplňovat v každé životní situaci: v nemoci, v těhotenství, při porodu, vyčerpání, „perném“ rodinném životě, i když jsme úplně fit. Že záleží jen na naší citlivosti a vůli čerpat a učit se z pramene, který nám zprostředkovává naše tělo. Že nejen jóga přímo působí na náš život, ale i život na naše cvičení. Že mezi životem a jógou vlastně neexistují žádné hranice.

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Běla
  • Praha 7
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám