Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Čakra Sádhana Retreat

18.05. - 01.01.1970

Je mnoho způsobů, jak porozumět lidské bytosti. Jedním z nich je skrze systém čaker, tak jak je učen v jógové a tantrické tradici. V těchto tradicích můžeme nalézt jednoduché a systematické praxe, díky nimž se můžeme dostat do kontaktu s dávnými znalostmi a mytologií na pozadí jednotlivých čaker. Jógové texty detailně popisují kvality těchto energetických center, jejich projevy v každodenním životě a jak s nimi vědomě pracovat.

Celý víkend se budeme věnovat prozkoumávání, cítění a očistě našeho systému čaker, skrze praxi technik pranajámy (dechová cvičení), muder (gesta) a meditace na archetypy a symboly čaker, jež je aktivují. Taktéž využijeme posvátného zvuku manter (bídža mantry a další), v podobě společného zpěvu a prozkoumávání vibrací. Společná praxe se stejným cílem tyto techniky umocní společně s jejich očišťujícím a harmonizujícím efektem.

Workshop bude převážně praktický, tak abychom získali vědomosti skrze naši vlastní zkušenost (jak se říká: gram praxe je cennější než tuna teorie), s integrováním vlastních zkušeností se dostaví následně i pochopení. Pokud nám bude počasí příznivě nakloněno, tak část cvičení bude probíhat venku, protože jen málo co se vyrovná pozdravům slunci za svítání uprostřed čistého a osvěžujícího vzduchu. Pobyt ve venkovním prostředí nám pomůže spojit se s elementy a silami přírody, které odpovídají různým čakrám a tím podpořit naši praxi, bez rozptylování běžnými podněty. Večer uzavřeme den ponořením se do zvuku čaker skrze léčivý zpěv – v pátek a koncert tibetských mís – v sobotu.

Na konci víkendu každý dostane program cvičení následující tradici Svámího Satjánandy, která mohou být prováděna v každodenním životě pro dosažení harmonie v celém systému čaker.
Workshop bude v angličtině s překladem do češtiny. V překrásném prostředí na rodinné farmě v Ložicích ve východních Čechách s úžasnou domácí vegetariánskou stravou.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám