Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Balanční pozice: Jarní rovnováha

05.05. - 01.01.1970

Na celodenním workshopu se pokusíme nalézt rovnováhu a harmonii v různých typech balančních pozic. Některé pozice budou klidnější a stabilnější, jiné naopak budou vyžadovat více síly anebo flexibility. Přes stojné balanční pozice, které nám ukážou dva základní aspekty těchto pozic se dostaneme k základním pozicím na rukou. Získané znalosti následně plně využijeme při balančních pozicích otevírající hrudník, ramena a srdce. Tato intenzivní dílna nám odkryje skutečnost, že změnám ve formě naší tělesné schránky odpovídají i podstatné změny psychické.

9:00 – 12:00 balanční pozice stojné, základní inverzní pozice
14:00-17:00 balance na rukou, balance propojené se záklony

Workshop učí:

Veronika Švecová:

K józe se Veronika dostala přes knihy (Lysbeth, Iyengar atd.) v době, kdy u nás jóga ještě nebyla tak rozšířená jako dnes. Ve dvaceti letech se dostala k Andrejce Smékalové na hodiny Vinysa Flow jógy a později objevila Dalibora Štědronského a Ashtanga Vinyasa jógu. Absolovovala několik workshopů s hlavními učiteli Ashtangy jako jsou: Danny Paradise, Boris Gueorguiev, Sheshadri a Harish, Dalibor Štědronský. Kromě Ashtangy se Veronika inspiruje i u dalších učitelů: Matěj Jurenka, Lucie Konigová a další. Ke všem svým učitelům cítí velký respekt a úctu.

Silnou zkušeností byla pro Veroniku 3. měsíční praxe Ashtanga Vinyasa jógy u Shesadriho a také lekce záklonů u Vinay Kumara v jihoindickém městě Mysore. Ashtanga Vinyasa jóga je pro Veroniku jedním z pilířů své vlastní praxe, ale není v tomto ohledu dogmatik a nechává se inspirovat i jinými styly. Přesto věří, že ashtanga nebo vinyasa flow jsou velmi mocnými úvodníky do praktikování tělesné jógy, že i tyto systémy mohou být jemné a ohleduplné k tělu, vždy záleží pouze na praktikujícím.

Veroniky inspirace: “Učitel je učitelem, pouze když má nějaké žáky. Všichni praktikující jsou velkou inspirací.”

Alice Červinková:

Jógu jsem měla možnost studovat s různými učitelkami a učiteli v Česku (nejsoustavněji a doposud s Lenkou Kýrovou), se zahraničními učiteli na jógových workshopech a v indickém Mysore, kde jsem se kromě jógy věnovala také studiu pránajámy a jógových súter. Praktikuji ashtanga vinyasa jógu, inspiruji se také dalšími styly dynamické jógy. V současné době především jógou, kterou rozvíjí Shiva Rea a Matej Jurenka. V posledním roce navštěvuji také kurzy jógové terapie, ve kterých obracíme pozornost k léčebným účinkům jógy a hlubším souvislostem jógové praxe. Lekce, které vedu, jsou pevně spjaté s mou vlastní praxí. V centru stojí dynamická jóga s plynulými přechody mezi pozicemi, vedle jógových ásan zařazuji také jógové krije, tedy jednoduché sestavy pohybů, které umožňují prozkoumávat souhru pohybu a dechu, vedou k jejich vyladění a zároveň k jemnému protažení těla a rozproudění energie.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám