Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

YAC Body & Mind studio (0)

PROČ je PowerYoga základem YAC studia?

Je to cvičební styl založený na józe. Američan Bryan Kest zjemnil a zjednodušil ashtangajógu-náročný styl jógy, jenž vyžaduje naprostou disciplínu, praktikování každý den, skvělou kondici, sílu a flexibilitu-v systém, ne tolik striktní a ne tolik fyzicky náročný, zvaný powerjóga.

Powerjóga znamená „síla z jógy“. Je to cvičení pro moderní dobu. Bez filozofie, bez velkých pravidel a nutnosti každodenní pravidelnosti. Cvičí pozice dynamicky s cílem uvolnit, protáhnout a posílit celé tělo. Tyto pozice neboli ásany jsou upraveny do systému síly za použití dalších pozic a pravidel z rehabilitačního cvičení a strečinku. Během cvičební jednotky, která trvá přibližně šedesát minut, dojede k posílení a protažení svalů dna pánevního, břicha, zad, celého stabilizačního systému, což jsou svaly, které vše podpírají a drží zevnitř těla. Svaly, které nevidíme, ale které jsou velmi důležité pro funkčnost vnitřních orgánů, kostry a vůbec chod celého těla. Představme si, že stavíme dům. Nejprve potřebujeme vykopat základy a až na nich můžeme postavit. K tělu je nutno přistupovat stejným způsobem. Musí být trénováno od základu, tedy od centra těla, kde jde, zjednodušeně řečeno, o práci svalů dna pánevního, svěračů, spodního břicha a žeber vtažených do trupu, až na okraj, tedy po svaly, které vidíme, na které lze fyzicky sáhnout.

Mezi stěžejní cíle powerjógy patří správné držení těla, rozvoj flexibility a síly, vyrovnání svalových dysbalancí, formování postavy, zvýšení vitality, poznání sebe sama, zlepšení koncentrace, umění relaxovat.

Dalším důvodem, proč praktikovat právě toto cvičení jsou hlediska, kterými powerjóga ovlivňuje zdraví a celkovou fyzickou kondici, mezi která patří zvýšení pružnosti a srovnání případného nevhodného zakřivení páteře, ovlivnění svalového napětí, uvolnění hrudníku, kyčelních kloubů a pánve, rozproudění tělesných tekutin a stimulace tělesných funkcí, zlepšení cirkulace krve, lymfy i kyslíku, pravidelný detoxikační pohyb střev, jenž snižuje riziko střevních onemocnění, posílení imunitního systému, uklidnění mozku a nervů.

Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám