Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Český svaz jógy (0)

Český svaz jógy, z.s., od začátku 90.let člen České unie sportu (dříve ČSTV), je organizací, která se snaží podporovat rozvoj všech směrů jógy v České republice. Sdružuje tělovýchovné jednoty, oddíly a kluby jógy po celé ČR a snaží se jim pomoci vytvořit podmínky pro jejich činnost, podporuje pořádání jejich akcí.

Zároveň je ČSJ nejdéle působící organizací v ČR,  která soustavně podporovala nejen cvičení, ale i vzdělávání cvičitelů jógy. Zájemcům o cvičitelské osvědčení nabízel svaz už od r. 1994 akreditované kurzy pro instruktory jógy. V těchto kurzech však svaz od r. 2022 – po úmrtí hlavního organizátora, lektora a dlouholetého předsedy výkonného výboru Ing. Jana Knaisla – nepokračuje. V čele ČSJ nyní stojí Karel Žižka.

Pro ty, kteří se o jógu zajímali hlouběji, svaz dlouhé roky nabízel kurz jógové terapie. Tento kurz nahradil původní školení tzv. I. trenérské třídy, které Jan a Ivana Knaislovi na počátku 90. let připravili pro FTVS UK. Za dlouhé roky kurzem jógové terapie prošla řada spokojených studentů. Od října 2022 jsme na tuto tradici – už bez Jana Knaisla – navázali novou formou kurzu jógové terapie, který nyní probíhá během šesti sobot v době 9 – 17.30 hod. Školení zajišťují jako lektoři MUDr. Karel Nešpor, CSc. + PhDr. Ivana Knaislová + Mgr. Libuše Simandlová.

Zájemci o další běh kurzu jógové terapie 2024-25, který začne v říjnu 2024 opět s novými tématy, se již mohou hlásit u Ivany Knaislové na adrese: joga.cz@seznam.cz. Všem, kteří již tak učinili, děkujeme, jsou zapisování do seznamu předběžných uchazečů. Termíny setkání sice budou teprve upřesněny, nicméně budou kopírovat ty letošní (viz samostatná záložka) a zapsaným zájemcům budeme termíny dodatečně posílat mailem.

Valná hromada ČSJ proběhne v sobotu 15.června 2024 v Ostravě. Bližší informace včas oddílům rozešle předseda svazu Karel Žižka (svazjogy@seznam.cz).

Tradiční Den s jógou v Ostravě se bude konat v sobotu 16.listopadu 2024 v Otravě (Varenská ul.). Bližší informace poskytne později Herbert Konečný (jogaostrava@seznam.cz).

 

Styly jógy:Klasická jóga
Typ hodin:klasická jóga, kurz jógové terapie
Podmínky rezervace:přihlášky na školení jógy prostřednictvím webu či mailové adresy
Možnosti platby:převodem z účtu, příp. v hotovosti na místě
Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám