Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Studium jógové terapieKurzy jógy

15.10. - 22.04.2023So 9:00 - So 17:30

BUDOUCÍ KURZ 2024/25

Intenzivně chystáme další kurz jógové terapie pro šk. rok 2024/25,  který bude začínat od října 2024. Vzhledem k velkému zájmu o tento kurz a malým prostorám, do nichž se nevejde o moc víc než 30 osob, doporučujeme zájemcům hlásit se co nejdříve u Ivany Knaislové na mailu joga.cz@seznam.cz. Všem, kteří již poslali přihlášky, děkujeme. Jsou zapsáni do seznamu předběžných zájemců. Jakmile budou nyní vypsány termíny kurzu, kopírující letošní běh (viz informace níž), a posléze i nová témata, budou obesláni mailem s informacemi.

V případě zájmu o jednorázovou účast na zbylých dvou termínech v současném kurzu 2023/24 kontaktujte Ivanu Knaislovou.

OBECNÉ INFORMACE KE KURZU JÓGOVÉ TERAPIE

Kurz jógové terapie pořádá Český svaz jógy pravidelně od 90.let. Tehdy jsme připravili první koncept pro naše dvouleté vysokoškolské studium jógy tzv. I. trenérské třídy na FTVS UK. Později jsme obsah školení jógové terapie rozvíjeli již mimo fakultu na našich víkendových kurzech jógy v Praze 4. Od r. 2022 po úmrtí Ing. Jana Knaisla – dlouholetého organizátora, vedoucího lektora a cvičitele jógy – jsme podobu kurzu jógové terapie obsahově pozměnili a zkrátili ho na šest sobotních celodenních seminářů.

Kurz jógové terapie nabízí zajímavá a inspirativní setkání pro všechny zájemce z řad cvičitelů i cvičenců, neboť náplň kurzu je souhrnem celoživotního přístupu tří zkušených učitelů jógy k tématu jógy, jógové terapie a jógové filozofie. Obsah kurzu se každý školní rok proměňuje, tak aby byl inspirativní pro nové zájemce i stávající studenty.

Lektory kurzu jsou: MUDr. Karel Nešpor, CSc. (6x odpoledne) + PhDr. Ivana Knaislová  (5x dopoledne) + Mgr. Libuše Simandlová (1x dopoledne na posledním semináři).

Kurz probíhá během šesti sobot v době 9.00 – 17.30 hod. s kratší polední pauzou 13 – 13.30 hod. v krásném prostředí Základní školy Jižní v Praze 4 na Spořilově, kde je k dispozici sál pro cvičení a učebna.

Cena kurzu je 5000,- Kč. V případě potřeby lze vystavit fakturu nebo potvrzení o platbě. Platba je převodem na číslo účtu svaz: 1725502504/0600 + do poznámky uvést jméno a příjmení.

Účastníci dostanou na závěr kurzu certifikát o absolvování.

Informace ke kurzu najdete i na webech www.kurzy-jogy.cz, příp. www.czech-yoga.org.

SOUČASNÝ KUZ 2023/24

Ve šk. r. 2023/ 2024 probíhá kurz v těchto termínech:

  • 14.říjen 2023
  • 25.listopad
  • 13.leden 2024
  • 24.únor
  • 23.březen
  • 20.duben

 

Obsah kurzu zahrnuje teorii i praxi. Náplň přizpůsobujeme skladbě studentů a jejich zkušenostem, aby byl kurz přínosný pro nové zájemce i pro ty, kteří se do kurzů opakovaně vrací.

Karel Nešpor má v r. 2023/24 připravená témata: Jóga coby léčba, ale ne jakákoliv jóga. / Očistné techniky. / Dech života. / Aby se mozkové buňky radostně množily. / Kde máme svůj druhý mozek. / Karma, karma jóga a její vztah s jiným směrům jógy. A k tomu i mnoho aktivit spojených se smíchem.

Ivana Knaislová nabídne během 5 dopoledních programů pokračování technik jógy, pomocí nichž si lze poradit s napětím na vědomé i nevědomé úrovni: vysvětlíme si, jak pracovat s myslí, co jsou mentální obrazy, co je důležité pro meditace, vyzkoušíme si praxi některých dháran, příp. zařadíme nácvik dalších stupňů praxe bandh nebo se vrátíme se k další praxi pro pánevní oblast.

Líbou Simandlovou nahlédnete do další praxe pránájámy v návaznosti na učení Paramahansy Swami Satyanandy (Bihal School of Yoga) a Dr. M.V. Bholeho (Kaivalyadharma Yoga Institute).

Další informace

Studio:učebny a cvičební sál v budově ZŠ Jižní IV. na Spořilově v Praze 4
Instruktoři:
  • MUDr. Karel Nešpor, CSc., PhDr. Ivana Knaislová, Mgr. Libuše Simandlová
Podmínky rezervace:formulář na webu nebo mailem
Poznámka k akci:K dispozici je varná konvice a sociální zařízení. V objektu je nutné se přezouvat hned u hlavního vchodu. Karimatku s sebou.
5 000 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám