evolution jaro 2023
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Studium jógové terapieKurzy jógy

15.10. - 22.04.2023So 9:00 - So 17:30

Nová podoba oblíbeného kurzu, který pořádáme již od 90.let. Tehdy jsme připravili první koncept podobného kurzu pro naše dvouleté studium tzv. I. trenérské třídy jógy na FTVS UK, později jsme obsah školení jógové terapie rozvíjeli již mimo fakultu na našich víkendových kurzech jógy.

Po úmrtí Ing. Jana Knaisla – dlouholetého organizátora, vedoucího lektora a cvičitele jógy – jsme podobu kurzu jógové terapie ve šk.r. 2022/23 obsahově pozměnili a zkrátili jen na šest sobotních celodenních seminářů. Školení nabízí zajímavé a inspirativní setkání pro všechny, neboť je souhrnem celoživotního přístupu tří zkušených učitelů a cvičitelů jógy k tématu jógové terapie.

Cena kurzu je 5000,- Kč. Vystavení faktury není problém. Účastníci dostanou certifikát o absolvování kurzu. Ke kurzu je možné se připojit i jen na jeden ze šesti seminářů.

Lektory kurzu jsou MUDr. Karel Nešpor, CSc. + PhDr. Ivana Knaislová + Mgr. Libuše Simandlová.

Kurz probíhá během šesti sobot v době 9.00 – 17.30 hod. v krásném prostředí Základní školy Jižní v Praze 4 na Spořilově.

V současné době je už možné se přihlašovat na kurz, který začne na podzim 2023 – u Ivany Knaislové na adrese joga.cz@seznam.cz.

Termíny kurzu ve školním roce 2022/ 2023:

1.    15.10.2022
2.   26.11.
3.   21.1.2023
4.   25.2.
5.   25.3.
6.   22.4.
Kurz je již naplněn a probíhá, nicméně po domluvě s Ivanou Knaislovou na mailové adrese joga.cz@seznam.cz se dá ještě dodatečně zapsat na jednotlivé zbylé semináře. Informace najdete i na webech www.kurzy-jogy.cz + www.czech-yoga.org.
Obsah kurzu je široký a zahrnuje nejen teorii, ale především praxi.
S Karlem Nešporem si vyzkoušíte jednoduché techniky, které pomáhají člověku najít rovnováhu, spokojenost a zdraví. Témata jednotlivých setkání jsou: Indikace a kontraindikace cviků jógy, magie dechu / Relaxace v józe a medicíně / Jóga a emoce / Uvědomování v józe a psychoterapii / Tělesná aktivita a její vliv na zdraví a psychiku / Jak potěšit mozek.
Ivana Knaislová vás seznámí s pojmy terapie, nemoc a zdraví. Provede vás učením sw. Kuvalayanandy v oblasti jógové terapie, tj. jak si pomocí technik jógy poradit s napětím na vědomé i nevědomé úrovni. Vyzkoušíte si další pránájámické techniky, jako jsou třeba viloma, bhrámarí nebo bhastrika. Věnovat se budete i problematice pánevního dna, bodu kanda a základům múlabandhy.
A na závěr kurzu si s Líbou Simandlovou vyzkoušíte praxi pránájámy v návaznosti na učení Paramahansy Swami Satyanandy (Bihal School of Yoga) a Dr. M.V. Bhole (Kaivalyadharma Yoga Institute).

Další informace

Studio:učebny a cvičební sál v budově ZŠ Jižní IV. na Spořilově v Praze 4
Instruktoři:
  • MUDr. Karel Nešpor, CSc., PhDr. Ivana Knaislová, Mgr. Libuše Simandlová
Podmínky rezervace:prostřednictvím webu nebo mailem
Poznámka k akci:K dispozici je varná konvice a sociální zařízení. V objektu je nutné se přezouvat hned u hlavního vchodu.
5 000 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám