Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Novoroční meditační ústraní

26.12. - 31.12.2018St 18:00 - Po 14:00

Využijte zimní svátky k očistě těla a ducha

Chceme vám navrhnout, jak užitečně a příjemně strávit několik dnů na pomezí mezi starým a novým rokem. Města zůstávají prázdná, lidé se snaží najít zábavu mimo každodennost a odpočinout si. Někdo odjíždí na svou chalupu, za příbuznými či kamarády, hledá dovolenou na horách či v teplých krajích. Mnoho lidí zůstane doma u televize a talíře s jídlem. Vy však můžete v tomto „darovaném čase“ mezi starým a novým rokem udělat něco neobvyklého, inspirativního a občerstvujícího. Každý den se uvolníte jógou a dechem, načerpáte energii z meditace (začátečníkům bude vysvětlena technika samathá), zklidníte se vlivem přírody (Sklenářka je na samotě uprostřed lesů) a získáte zkušenosti, které vám budou prospěšné přinejmenším po celý další rok.

Program začne 26.12 po 18 hodině vítáním, poté v 19 večeří a ve 20 seznámením s technikou a průběhem ústraní. Sami si budete moci vybrat, zda budete důsledně dodržovat harmonogram a prohlubovat své meditační schopnosti, nebo se společnou praxí příjemně naladíte a strávíte příjemné chvíle v klidu a ústraní. Po čtyři a půl dne, tj. od 27. ráno do 31. v poledne můžete dodržovat mauna, čili závazek mlčení. Důvody, výhody a praktickou aplikaci tohoto závazku vysvětlím na místě. Obědem na Silvestra končí program ústraní a můžete se vydat na cestu, nebo můžete zůstat do dalšího dne. V tom případě využijete odpoledne k postupnému, všímavému zahájení socializace a komunikace, s účastníky i se světem. Jelikož po skoro pětidenním ústraní to bývají velmi příjemné stavy, tak by se také mohlo napsat, že vaším úkolem bude udržet si zdravý odstup od euforie 🙂 Od 20 hodin připravíme společný program. Rozloučit se pak můžeme až na nový rok 2019 dopoledne, společnou procházkou a odjezdem do svých domovů.

 

Fakticky se tedy jedná o čtyři bloky. Ranní, který nás má probudit a dobře naladit na celý den. Dopolední a odpolední, který buď využijete k rozvoji své mysli, nebo se uvolníte, půjdete se projít, zaběhat, přečíst kus knížky nebo diskutovat s učitelem. Sejdeme se pak na večerním přednesu dhammy, který bude následován některou z netradičních jógových či meditačních technik.

O LEKTOROVI
Již více než 15 let praktikuji jógu, začal jsem fyzickým cvičením a postupně přidával další vrstvy, které patří pod širší pojem jógy (rádža jógu). Po zkušenostech s různými technikami meditace (v hinduistických stylech) jsem před mnoha lety začal s meditacemi na dech (buddhistickou jógou). Učím je od poloviny roku 2014, poté, co jsem se dostal do stavů pohroužení v tradiční buddhistické meditaci samatha a vipassana a přesvědčil se o nebývalé síle této techniky.
S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a tím měnit svůj život k lepšímu.

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jako např. od Michala M.: „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzů je lepší než 1,5.

MÍSTO
Vila Sklenářka, u Kostelce nad Orlicí (www.sklenarka.cz)

UBYTOVÁNÍ
V prvorepublikové vile s indickou atmosférou (pokoje pro 2-8 osob, matrace na zemi).

STRAVA
Vegetariánská ajurvédská plná penze pod taktovkou Jana Dlabala (zakladatel známé restaurace Podolka).

JAK HODNOTILI MINULÍ ÚČASTNÍCI KURY MEDITACE
„Libilo se me seznameni s meditaci, jako takovou, zajimavy a poutavy vyklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní, příjemný průběh setkávání, jednoduchost a sroumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”
„Já na základě toho, jak jsem se u tebe naučila meditovat, tak medituji dodnes.“ (náhodné setkání po roce a půl)

Další informace

Studio:Yoga Karlín (0)
Instruktoři:
  • Richard Vrdlovec
Podmínky rezervace:Rezervace na webových stránkách: https://yogakarlin.cz/nabidka/novorocni-ustrani/ Místo Vám garantujeme po zaplacení pobytu. Zaplacený pobyt je možné stornovat nejméně 30 dní před konáním, v případě včasné rezervace do posledního termínu platby, výměna osob je možná kdykoliv. Pobyt se koná při minimálním počtu 6 účastníků. Nejedná se o zájezd dle § 1 odst. 1 a 2 zákona o cestovním ruchu. Náplň programu v ceně 1 999 Kč (3 299 Kč) nabízí a zajišťuje Yoga Karlín s.r.o. Pobyt s plnou penzí v ceně 3 700 Kč (4 699 Kč) nabízí a zajišťuje YK s.r.o. Pokud si přejete vystavit faktury, uveďte firemní údaje do poznámky.

Denní rozvrh je navázán na pohyb slunce: https://www.meteogram.cz/vychod-zapad-slunce/:

7.00 Pránájáma, jóga a meditace
8.45 Snídaně
9.30 Dopolední meditace
12.30 Oběd
13.30 Jógový spánek
14.00 Odpolední meditace
18.00 Rozprava a cvičení
19.00 Večeře
20.00 Večerní meditacePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám