Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Roční kurz Átmavičáry s Ladou RokosovouKurzy jógy

28.09. - 20.06.2020So 10:00 - So 17:00

Nový kurz, zaměřený na filosofii Átmavičáry (hledání Sebe – své podstaty) prostředky advajta védánty (tedy nedvojnosti) obracením pozornosti od mnohosti k Jednotě

– navazuje a prohlubuje Pondělní SETKÁVÁNÍ – čtení a meditace (viz. moje akce pod profilem zde na yogapoint či na uvedeném odkaze).

Nelekejte se nezvyklých slov, budeme se hlouběji zabývat starými i novějšími texty, které jsou krásné a přínosné svou čistotou, přímostí a uchopitelností i dnešnímu roztěkanému člověku, který touží najít to, co v józe (nebo i jinde) zatím jen tušil, co bylo nakousnuto a nedopovězeno, na co není v lekcích jógy čas…

Tento kurz, ač se může nazývat jógovým, nechá vaše tělo v klidu sedět (na židli, na zemi, nebo na polštářku, …). Budeme se zabývat svými mentálními procesy, pomocí mysli se budeme snažit odhalit tajemství mysli, abychom ji mohli ztišit a použít k jejímu překročení.

Budeme se snažit, aby nám čím dál tím více pobíhalo hlavou čím dál tím méně svévolných, neovladatelných a rušivých myšlenek 🙂

V příjemném a klidném prostředí, v menší skupině si budeme číst, mluvit o přečteném, sdílet, koncentrovat se na obsah slov i na prožitek ticha.

Texty, nebo odkazy na ně, budete mít k dispozici, abyste je mohli studovat i v jiné dny než v pondělí a mohli se k nim vracet.

Budeme se zabývat pasážemi Bhagavadgíty, výroky Šrí Šankary, naukou Ramany Maháršiho a texty jeho následovníků (M.James, E.Tolle, …), ale i poznatky současných přírodních věd a jejich pohledem na vědomí (E.Laszlo, P. Russell, B.Lipton a další).

Pokud máte hlubší zájem o tato témata a rádi byste se jim věnovali intenzivněji,

nabízíme vám tento roční kurz Átmavičáry, ve kterém se budeme setkávat

1x měsíčně, vždy v sobotu v čase 10.00 – 17.00 hod.

Náplní bude opět čtení a studium textů (do větší hloubky), sdílení, probírání a delší časy k meditaci. Tedy společná práce v duchu: šravana – manana – nididhjásana (slyšet /vnímat moudrost – přemítat o moudrosti /zabývat se jí – stávat se jí).

Další informace

Studio:Česká akademie jógy, z.s. – studio Annámalai (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Prosíme o přihlášení skrz email: info@ceskaakademiejogy.cz Do předmětu emailu uveďte: Átmavičára - roční kurz. Zašleme Vám přihlášku s platebními pokyny.
Poznámka k ceně:Kurzovné: 9.200 Kč pro členy ČAJ (naše současné nebo bývalé studenty); 10.380 Kč pro nečleny

Termíny lekcí:

1. lekce: 28. 9. 2019

2. lekce: 26.10.

3. lekce: 23.11.

4. a 5. lekce: prosincový a lednový blok bude korespondenční formou – dostanete materiály i zadání (budou Vánoce a v lednu bývám pravidelně v Ramanaášramu v jižní Indii)

6. lekce: 29. 2. 2020

7. lekce: 21. 3.

8. lekce: 25. 4.

9. lekce: 23.5.

10. lekce: 20.6.

 

Roční kurz Átmavičáry a pondělní SETKÁVÁNÍ – čtení a meditace se budou doplňovat, prolínat a navazovat na sebe. Navštěvování obou Vám tedy může přinést největší užitek. Je však samozřejmě možné účastnit se jen jednoho z těchto programů.

Srdečně Vás tedy zvu a těším se na Vás

ve studiu Annámalai

Lada R.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám