Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Rokosová Lada

O mně

Začátky

Svůj život a cestu bych nazvala cestou hledání. Už odmala mne přitahovaly otázky smyslu života lidí obecně i mě samotné. V dětství mi učarovaly starověké civilizace a hlavně Egypt, i když jsem se bála, že se tam nikdy nedostanu. O dávnověké Indii a jejích tajemstvích a naukách jsem jen se zatajeným dechem četla a netroufala si ani snít, že bych se tam mohla někdy dostat. Je přeci tak daleko…

Na rozdíl od Egypta (kde jsem dosud nebyla), jsem se milostí osudu dostala do Tamilnádu v jižní Indii, do ášramu Šrí Ramana Maháršiho na úpatí mystické, posvátné hory Arunáčaly (tamilsky Annámalai – odtud jméno pro naše studio). Kam dodnes pravidelně každý rok s láskou jezdím.

Asi před 26 lety jsem potkala jógu jako systém cvičení a technik a díky zdravotním problémům jsem poznala i její blahodárné účinky.

Kdo mě ovlivnil na mé cestě

Měla jsem to štěstí, že jsem mohla jít část své cesty v blízkosti osobností jógy, jakými byli např. PhDr. Miládka Bartoňová, Ing. Gejza Timčák, Milan Polášek, Ing. Míla Savitrí Mrnuštíková, Jiří Čumpelík, MUDr. Věra Doležalová, MUDr. Karel Nešpor, hlavně však PhMr. Rudolf Skarnitzl a nechat se jimi ovlivňovat a některými i vést. Mé díky patří všem, i když mými největšími učiteli byli Miládka a pan Skarnitzl.

Ovlivnili mě i pan Eduard Tomáš se svou ženou Mílou, nauka Šrí Ramany Maháršiho a díla jeho následovníků – Annamalai Svámího, Sádhu Óma, Michaela Jamese, Roberta Adamse a dalších.

Advajtovou inspiraci hledám např. u Eckharta Tolleho, Moojiho, R. Balsekara, popř. v kvantové fyzice a výsledcích současného neurovýzkumu a zkoumání lidského mozku.

Vznik České akademie jógy, z.s. a studia Annámalai

Po dokončení kurzů pro učitele jógy II. třídy a pak I. třídy na FTVS UK vedu kurzy pro veřejnost, zaměřené na tradiční jógu s důrazem na klidné, vědomé praktikování dosažitelných stupňů Pataňdžaliho osmidílné aštangajógy.

Kromě práce s tělem se zabýváme i pozorností k dechu, mysli, mentálním úrovním, emocionálním stavům a vůbec cestou sebepoznávání, od koncentrace k meditaci.

Vedu kurzy pro začátečníky, pokročilejší, také gravidjógu a ve večerní jógové škole (pro veřejnost) nejen cvičíme, ale zabýváme se i filosofií a teorií jógy.

Pracuji s klienty také individuálně, ať už používáme jógu, jógovou terapii, gravidjógu nebo některou z terapií, popř. se zabýváme technikami relaxačními, koncentračními či meditačními.

Stalo se mi, že jsem založila Českou akademii jógy, s ideou mít možnost naslouchat osobnostem naší jógy. Poznávat jógu i její filosofii. Dále prohlubovat znalosti a pokoušet se vnést do praxe vyšší stupně jógy. Zkrátka jít cestou poznání, až k poznání Bytí a nabídnout totéž i dalším hledajícím.

Organizuji tedy chod této školy a spolku zároveň, a také tam učím v kurzech, které pořádáme ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Fakultou tělesné výchovy a sportu UK.

Vše potřebné můžete najít na webových stránkách České akademie jógy, z.s.

www.ceskaakademiejogy.cz

Styly jógy:Jógová teorie, Jógová terapie, Klasická jóga, Klidná jóga, Pataňdžaliho osmidílná aštangajóga, Těhotenská jóga (gravid jóga)
Kvalifikace:Zakončené kurzy pro učitele jógy II. třídy a I. třídy na FTVS UK. 26 let praktikování jógy.
Aktuální rozvrh:http://www.ceskaakademiejogy.cz/pro-verejnost/rozvrh-lekci-pro-verejnost
Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám