Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pondělní SETKÁVÁNÍ – čtení a meditaceKurzy jógy

23.09.2019Po 17:45 - 19:15

Mám pro vás připraveny 2 kurzy, které se vzájemně prolínají a navazují na sebe.

Prvním je Pondělní SETKÁVÁNÍ – čtení a meditace

23. 9. – 9.12. 2019 (mimo 28.10.) a pak po mém návratu z Indie 10. 2. – 8. 6. 2020,

v čase 17.45 – 19.15

Nový kurz, zaměřený na filosofii Átmavičáry (hledání Sebe – své podstaty) prostředky advajta védánty (tedy nedvojnosti) obracením pozornosti od mnohosti k Jednotě.

Nelekejte se nezvyklých slov, budeme se hlouběji zabývat starými i novějšími texty, které jsou krásné a přínosné svou čistotou, přímostí a uchopitelností i dnešnímu roztěkanému člověku, který touží najít to, co v józe (nebo i jinde) zatím jen tušil, co bylo nakousnuto a nedopovězeno, na co není v lekcích jógy čas…

Tento kurz, ač se může nazývat jógovým, nechá vaše tělo v klidu sedět (na židli, na zemi, nebo na polštářku, …). Budeme se zabývat svými mentálními procesy, pomocí mysli se budeme snažit odhalit tajemství mysli, abychom ji mohli ztišit a použít k jejímu překročení.

Budeme se snažit, aby nám čím dál tím více pobíhalo hlavou čím dál tím méně svévolných, neovladatelných a rušivých myšlenek 🙂

V příjemném a klidném prostředí, v menší skupině si budeme číst, mluvit o přečteném, sdílet, koncentrovat se na obsah slov i na prožitek ticha.

Texty, nebo odkazy na ně, budete mít k dispozici, abyste je mohli studovat i v jiné dny než v pondělí a mohli se k nim vracet.

Budeme se zabývat pasážemi Bhagavadgíty, výroky Šrí Šankary, naukou Ramany Maháršiho a texty jeho následovníků (M.James, E.Tolle, …), ale i poznatky současných přírodních věd a jejich pohledem na vědomí (E.Laszlo, P. Russell, B.Lipton a další)

Kurz bude mít určitou posloupnost, ale bude možno navštěvovat i jen jednotlivá setkání.

Vstupné DOBROVOLNÉ (příspěvek na nájemné).

!! Na tento kurz navazuje a prohlubuje výše uvedené téma roční kurz Átmavičáry, který se koná 1 x měsíčně v sobotu od 10:00 do 17:00 také ve studiu Annámalai na Praze 1.

Bližší informace k tomuto hrazenému ročnímu kurzu naleznete na uvedeném odkaze nebo na yogapoint v mých akcích pod profilem.

 

 

Další informace

Studio:Česká akademie jógy, z.s. – studio Annámalai (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Prosím zájemce, aby se přihlásili na uvedeném emailu. Potřebuji mít přehled, kolik lidí se dostaví. Do předmětu emailu uveďte Pondělní SETKÁVÁNÍ pro lepší identifikaci a v textu emailu, prosím, uveďte svoje telefonní číslo, abychom Vám v případě nečekané události mohli napsat SMS o zrušení lekce: info@ceskaakademiejogy.cz Bližší informace k obsahu: lada.rokosova@seznam.cz, tel. 731 603 363 Děkuji
Poznámka k ceně:Vstupné DOBROVOLNÉ (příspěvek na nájemné)


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám