Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Ashtangy jógyKurzy jógy

17.02. - 21.04.2015Út 17:45 - Út 19:15

12-ti týdenní kurz Ashtangy jógy určený pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty.

Kurz je strukturovaný jako seznámení s tímto systémem jógy. Postupně se naučíte pozice První Série, která se také nazývá Yoga Chikitsa (jóga terapie), až po pozici Navasana. Po dokončení kurzu budete umět polovinu této série.

Fyzické pozice (ásany) mají přesnou strukturu a vždy na sebe navazují ve stejném pořadí. Každý cvik si do hloubky vysvětlíme a zároveň se naučíme vinyasy (plynulý pohyb) spolu se specifickým ujjayi dýcháním, použití bandh (energetické zámky v těle) a drishti (místo pohledu). Přiblížíme si také pranayamu, meditaci a filosofii.

Budeme mít dostatek času pro individuální přístup. Ukážeme si modifikace ke všem pozicím, aby vyhovovaly různým typům těla, studentům se zraněními a zdravotními komplikacemi.

První zkušenost, kterou většina lidí v ashtanze má (při pravidelné praxi), je na fyzické úrovni. Cvičení vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému, skrze silné pocení – detoxifikace, které nás zbaví přebytečného tuku a uzdraví stará zranění. Společně se správným dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění. Ashtanga testuje hranici našeho vědomí a těla. Ve spojení s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu. Abyste na sobě pocítili změny, je nutné cvičit pravidelně.

Další informace

Studio:Zen Garden (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Místo si musíte předem rezervovat buď přes webové stránky (část Rezervace) nebo emailem.
Poznámka k ceně:Cena 2.000 Kč (10 lekcí)

Ashtanga je dynamický styl jógy, který je svou podstatou fyzicky náročný, což je důležitou součástí procesu detoxifikace a transformace.

Hluboce protahuje celé tělo, přináší rovnováhu a zvyšuje mentální koncentraci. Stabilizuje nervový systém, redukuje stres a urychluje metabolismus, čímž výrazně zlepšuje trávení, oběh krve a spánek. Díky specifickému ujjayi dýchání, při kterém se tělo ohřívá, dokáže tato praxe vyléčit stará zranění, nemoci a vyčistit vnitřní orgány.

Úterky 17:45 – 19:15Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám