Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Ashtanga jógyKurzy jógy

28.04. - 23.06.2015Út 17:45 - Út 19:15

9-ti týdenní kurz Ashtangy jógy určený pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty. Kurz je strukturovaný jako seznámení s tímto systémem jógy. Budeme se postupně učit pozice z První Série (které se říká Yoga Chikitsa = jóga terapie) až po pozici Navasana, takže po dokončení kurzu budete umět polovinu této série. Fyzické pozice (ásana) mají přesnou strukturu a vždy na sebe navazují ve stejném pořadí.

Do hloubky si vysvětlíme jednotlivé ásany, vinyasy, ujjayi dýchání a drishti – místo pohledu). Přiblížíme si meditaci, pranayamu a filosofii.

Budeme mít dostatek času pro individuální přístup. Ukážeme si modifikace ke všem pozicím, aby vyhovovaly různým typům těla, lidem se zraněními a zdravotními komplikacemi.

První zkušenost, kterou většina lidí v ashtanze má (při pravidelné praxi), je fyzická. Cvičení vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému, skrze silné pocení – detoxifikaci, které nás zbaví přebytečného tuku a uzdraví stará zranění. Společně se správným dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní vyčištění. Ashtanga testuje hranici našeho vědomí a těla. Společně s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu. Aby jste na sobě pocítili změny, je nutné cvičit pravidelně.

Lektorka: Denisa Sengerová (KPJAYI authorised level 1)

Další informace

Studio:Zen Garden (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervace zasílejte přes www.denisasengerova.com část Rezervace.
Poznámka k ceně:Cena 1.800 Kč (9 lekcí)

Ashtanga je dynamický styl jógy, který je svou podstatou fyzicky náročný, což je důležitou součástí procesu detoxifikace a transformace.

Hluboce protahuje celé tělo, přináší rovnováhu a zvyšuje mentální koncentraci. Stabilizuje nervový systém, redukuje stres a urychluje metabolismus, čímž výrazně zlepšuje trávení, oběh krve a spánek. Díky specifickému ujjayi dýchání, při kterém se tělo ohřívá, dokáže tato praxe vyléčit stará zranění, nemoci a vyčistit vnitřní orgány.

Úterky 17:45 – 19:15Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám