Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víkend s meditací mettá

12.10. - 14.10.2018Pá 18:00 - Ne 16:00

Víkendový pobyt v ústraní s meditací rozvíjející dobro.

Jak snadno můžete zjistit na Wikipedii, mettá je druh meditace, který rozvíjí dobro. Měl jsem to štěstí, že jsem se jej učil od mnicha, který prožil desítky let v jednom z nejslavnějších Barmských klášterů, kde se zachovala původní tradice tohoto učení a takto vám ji předám. Mettá v tomto tradičním pojetí je poněkud jiná, než ji (možná) znáte z „lidového pojetí“. Je složitější, zato však přesná a silná; rozvíjí koncentraci i vznešené vlastnosti. Je to jedna z důležitých podpůrných meditací, především pro lidi mající sklon k zlosti a hněvu.

Tento druh meditace je, na základě mé zkušenosti, určitě vhodné se naučit, pokud již meditujete. Pokud chcete s meditací teprve začít, bude tato metoda pro vás obtížnější, protože ještě nemáte vybudovanou koncentraci. Může však někoho snadněji oslovit a motivovat, na rozdíl od meditace všímavosti či klidu, svým bezprostředním přesahem k ostatním bytostem.

Koncentraci budeme dále podporovat meditací v chůzi, kterou případným začátečníkům také vysvětlím. Program bude časově intenzivní. Kromě výkladu a související diskuze budete mít též možnost individuální konzultace kdykoliv během víkendu.
—–
Některá hodnocení minulých účastníků kurzu:
„Libilo se me seznameni s meditaci, jako takovou, zajimavy a poutavy vyklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní, příjemný průběh setkávání, jednoduchost a sroumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”
—–
Společně máme štěstí, protože nám bude v říjnu opět vařit oblíbená veganská kuchařka Simona Škytová. Ústraní se koná v příjemné zrekonstruované bývalé faře (www.skalnifara.cz) na Českomoravské vrchovině u Humpolce. Ráno se rozcvičíme (za pěkného počasí venku) pomocí čchi-kung nebo jógy. Dá se tedy říci, že v této kombinaci vaše tělo i vaše mysl prožije intenzivní a příjemný víkendový detox.

Lektor: Richard Vrdlovec

Program:
pátek – od 18.00 příjezd a ubytování, 19.00 večeře / 20.00 úvodní instrukce
sobota – jóga / instrukce / střídavě meditace v sedě a v chůzi / Q&A / v chladném počasí sauna
neděle – jóga / střídavě meditace v sedě a v chůzi / 14.00 reflexe, všímavý úklid / do 16.00 odjezd

Cena zahrnuje:
výše uvedený program
ubytování ve 4 pokojích na matracích
plná penze, veganská kuchyně, nápoje

Cena nezahrnuje:
doprava (týden předem zprostředkujeme možnost sdílení cesty autem, jinak autobus)

Pro účast není potřeba žádná zkušenost. Vše vám bude vysvětleno, na místě jsou k dispozici pomůcky. Kurz se koná pro 8-12 účastníků; vaše místo vám budeme držet až po zaplacení.

Těšíme se na Vás na faře! Pokud váháte, snad ještě přesvědčí tato zpětná vazba: „Věděla (tušila) jsem, že meditace je prospěšná a lákaly mě možnosti, které nabízí její častá praxe, ale její realizace zaváněla velkým „okultismem“ a „ezo-blázincem“. Potřebovala jsem jasné jednoduché instrukce, a ty jsem včetně špetky osvěžujícího humoru dostala :)“

Pro aktuality sledujte událost na Facebooku.

REZERVACE / PLATBA & STORNO / PRÁVNÍ PODMÍNKY
Místo Vám garantujeme po zaplacení pobytu. Zaplacený pobyt je možné stornovat nejméně 14 dní před konáním, výměna osob je možná kdykoliv. Pobyt se koná při minimálním počtu šesti účastníků.
Nejedná o zájezd dle § 1 odst. 1 a 2 zákona o cestovním ruchu. Náplň programu v ceně 1 399,- Kč nabízí a zajišťuje Yoga Karlín s.r.o. Pobyt s plnou penzí v ceně 1 600,- Kč nabízí a zajišťuje YK s.r.o. Pokud si přejete vystavit faktury, uveďte firemní údaje do poznámky.

Další informace

Studio:Yoga Karlín (0)
Instruktoři:
  • Richard Vrdlovec
Podmínky rezervace:Rezervace: https://yogakarlin.cz/nabidka/meditacni-vikend/


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám