Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Berkana Eva

“Není pro mne jiné cesty nežli té, po které kráčím.”

Vítejte milí přátelé,

náš život je prodchnut jógou, je jógou samotnou a vše se v našem životě točí v kruhu jógy. Studujeme, praktikujeme a vnímáme.

Svět jógy nás uvítal systémem Rádžajógy, a přes studium školy Sw. Gítánandy a textů Eduarda Tomáše jsme přikročili ke studiu a praxi školy Bihárské, tedy starověkých tantrických technik jógy a krijí Sw. Satyanandy Saraswatiho. Jsme tedy především praktikanty krija jógy.

Záměrem je zprostředkovávat lidem hlubokou moudrost jógy a napomáhat tak k uzdravení, ke změně životního stylu či nalezení vnitřní cesty k sobě sama, ke svému božství a nakonec k Bohu (vesmíru, absolutnu…). Stále máme v srdci připomínku, že my všichni jsme Bytosti na cestě, hledající věčné štěstí, tichou radost a stálou rovnováhu. Věříme ve společnou pomoc a povzbuzení nás všech navzájem. Krija jóga může na této cestě významně pomoci, neboť právě krija jóga má velmi propracovaný systém meditační průpravy a spontánním způsobem vede praktikanta za krátký čas do stavu meditace.

Kurzy, jež pořádáme, se snažíme koncipovat strukturovaně, smysluplně a srozumitelně. Postupujeme od základů k vyšším technikám jógy dle možností a potřeb všech praktikujících. Vyrovnáváme sílu a pružnost jak těla, tak mysli a stále posilujeme svou rovnováhu. Pro pokročilé organizujeme kurzy krija jógy, pro začátečníky a osoby se zdravotními problémy kurzy terapeutické jógy a zdravá záda.

Kromě pravidelných kurzů pořádáme nejrůznější akce s tématem jógy, pravidelně zpíváme společně mantry a organizujeme Óm chanting. Nechybí podpora a organizovaná pomoc bližním a potřebným. Další naší činností je pořádání dovolených s jógou, v letním období v Chorvatsku a během roku v některé v zemích Asie. Pracujeme také na literární a obrazové formě předávání jógy.

Stále se učíme a čerpáme od osobností, a tímto s hlubokou úctou děkujeme: Ivance a Honzovi Knaislovým, Míle Sávitrí Mrnuštíkové, již odešlým mistrům Eduardovi Tomášovi, Šrí Sv. Gítánandovi,  a jako představiteli směru školy Bihárské vzdáváme hlubokou úctu Sw. Satyanandovi Saraswatimu.

“Soucit nechme prostoupit každou naší myšlenkou, každou naší emocí, každým naším slovem, každým naším činem!”

Subham astu sarvadžagatam!

Šťastny, ať jsou všechny bytosti!

S úctou a klidnou radostí Eva a Ivo Berkana

Styly jógy:Krija jóga
Kvalifikace:https://www.yoga-berkana.cz/ucitele
Aktuální rozvrh:http://www.yoga-berkana.cz/kurzy-jogy/
Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám