Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Meditační víkend (vhodný pro začátečníky)Pobyty s jógou

25.05. - 27.05.2018Pá 19:00 - Ne 17:00

Očistný víkend bez telefonů, počítačů, televizí, žvanění a jiných zdrojů neklidu

Chtěli byste začít s meditací, která přináší tolik potřebné uvolnění, příjemnou koncentraci a úžasné hluboké poznání? Není to nic těžkého, ale taky to nejde samo: je třeba se to nejprve naučit. Odměnou vám bude pocit čistoty mysli, znovuobjevená radost a neobyčejné zážitky.

Přijeďte na víkend, kde se budeme méně zabývat teorií a více praxí. V jeho průběhu dostane výklad ve třech blocích a naučíte se základy „meditace klidu“ (samathá bhávaná), nejdůležitější buddhistickou techniku meditace. Zbylý čas věnujeme střídavé tiché meditaci klidu a vhledu. Tento způsob uvedení do meditace je intenzivní, meditaci se budeme věnovat celý den; v angličtině pro to existuje pojem ‚kickstart‘, v překladu nakopnutí motoru. Samozřejmě bude také prostor pro dotazy či individuální konzultaci.

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jako např. od Michala M.: „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je pod 1,5. Mám z toho samozřejmě ohromnou radost a dál chci lekce zlepšovat.

Ústraní se koná v příjemné zrekonstruované bývalé faře (www.skalnifara.cz) na Českomoravské vrchovině u Humpolce, kde vám bude vegansky a opravdu chutně vařit Simona Škytová. Jednou denně budeme (za pěkného počasí venku) cvičit čchi-kung nebo jógu. Dá se tedy řící, že v této kombinaci vaše tělo i vaše mysl prožije intenzivní a příjemný detox.

Některá hodnocení minulých účastníků kurzu:
„Líbilo se mi seznámeni s meditaci, jako takovou, zajímavý a poutavý výklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní, příjemný průběh setkávání, jednoduchost a srozumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”

„Já na základě toho, jak jsem se u tebe naučila meditovat, tak medituji dodnes.“ (náhodné setkání po roce a půl)

Program:
pátek – od 18.00 příjezd a ubytování, 19.00 večeře / 20.00 úvodní instrukce
sobota – střídavě meditace v sedě a v chůzi / jóga / instrukce / meditace mettá či sauna
neděle – střídavě meditace v sedě a v chůzi / jóga / 14.00 reflexe, všímavý úklid / do 16.00 odjezd

V ceně:
výše uvedený program
ubytování ve 4 pokojích, zvlášť muži/ženy
plná penze, skvělá veganská kuchyně, nápoje

Není v ceně:
doprava (možnost sdílení cesty)

Pro účast není potřeba žádná zkušenost. Vše vám bude vysvětleno, na místě jsou k dispozici pomůcky. Kurz se koná pro 8-12 účastníků; vaše místo vám budeme držet až po zaplacení. Připojte se k události na fb.com/events/1929665313732150 a budeme vám zasílat aktuality.

Těšíme se na Vás na faře! Pokud váháte, snad ještě přesvědčí tato zpětná vazba:
„Věděla (tušila) jsem, že meditace je prospěšná a lákaly mě možnosti, které nabízí její častá praxe, ale její realizace zaváněla velkým „okultismem“ a „ezo-blázincem“. Potřebovala jsem jasné jednoduché instrukce, a ty jsem včetně špetky osvěžujícího humoru dostala :)“

Další informace

Studio:Yoga Karlín (0)
Instruktoři:
  • Richard Vrdlovec

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu