Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy restorativní jógy: Odpočinkem k obnově sil

27.01.2019Ne 9:30 - 12:00

photo by len_babyoga

Stres, napětí, nepokoj. Stavy, kdy se naše tělo napíná k útoku, útěku nebo ustrnutí. Tak je to v přírodě zařízeno a tento krátkodobý přínos našim předkům zajišťoval přežití. Dnešní doba sice není o “přežití”, každodenní napětí a rychlé tempo však od toho nemají daleko. Zajímáme se více o to, jak lépe pracovat, ale už příliš nepřemýšlíme o tom, jak lépe či vůbec odpočívat. Nabízí se otázka zda vůbec máme potřebu tělo zklidňovat a chceme/umíme mu od napětí ulevit.

Odpovědi na tyto otázky a představení jedné z možností, jak naše rozkmitaná těla opečovat a ulevovat jim nejen od napětí, si společně přiblížíme na semináři restorativní jógy.

Kouzlo restorativní jógy je v tom, že při jejím praktikování nemusíte vynaložit energiii na to, abyste ji získali. Jedná se o pasivní formu cvičení. V pozicích používáme hojně jógové pomůcky (bolster, deky, bločky), tělo je vypodložené a v uložené pozici energii přijímá. Tělo a mysl relaxují, doslova se zjemňují, a tím v sobě otevíráme širý prostor, lehkost a záři.

 

Na co se můžete těšit:

Na workshopu si představíme restorativní jógu a její principy, povíme si o jejím účinku a z čeho vychází. Dále také v jakých stituacích je vhodná a v neposlední řadě jak ji zařadit do své osobní praxe nebo praxe při vedení lekcí.

Naučíme se, které pomůcky a jak použít, čím se dá cvičení restorativní jógy zpestřit a co i v rámci každodennosti můžete pro sebe udělat právě vy sami. A pravděpodobně zboříme i pár mýtů a předsudků o relaxaci a nedostatku času na odpočinek a sebesamé.

 

Čím nám restorativní jóga prospívá?

– Hluboce uvolňuje tělo

– Uklidňuje mysl

– Zvyšuje schopnost uzdravení se a rovnováhy

– Zklidňuje nervový systém

– Posiluje imunitní systém

– Rozvíjí schopnosti soucitu a porozumění vůči ostatním a sobě

– Zvyšuje flexibilitu

– Zlepšuje náladu

S kým se potkáte:

Seminář je vhodný, jak pro pravidelně praktikující, tak nováčky a zároveň inspirací může být i pro učitele nejen jógy. Vítani jsou všichni bez rozdílu, všichni, kteří se chtějí naučit efektivně doplnit síly a vhodně regenerovat své tělo a mysl.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:PLATBA A REZERVACE: Potvrďte svou účast zaplacením zálohy ve výši 50% ceny na účet 2113581605/2700. Variabilní symbol: 2019004. Do poznámky uveďte CELÉ JMÉNO_RESTORATIVNI + rezervujte si místo v našem rezervačním systému. Zbytek ceny se doplácí v den začátku kurzu ve studiu.

Program:

–       Představení restorativní jógy a vymezení jejích principů

–       Praxe restorativní jógy

–       Tipy a doporučení jak zařadit do praxe

–       Prostor na otázky/sdílení

 

 Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám