Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy meditace: kurz září-říjen 2017Kurzy jógy

03.09. - 22.10.2017Ne 19:00 - Ne 20:45
KDY: neděle 3.9. – 22.10. 2017, 19:00–20:45 hod. (8 lekcí)
KDE: Lotus – pražské buddhistické centrum, Dlouhá 2, Praha 1
CENA: Příspěvek na organizaci, prostory a výuku ve výši 250,- Kč za lekci můžete platit po skončení každé lekce, nebo si předplatit celý kurz (8 lekcí) zasláním částky 1.600,- Kč.
DOTAZY: richard@email.cz; +420 777 343 443

Chtěli byste začít s meditací, která přináší tolik potřebné uvolnění, příjemnou koncentraci a úžasné hluboké poznání? Není to nic těžkého, ale taky to nejde samo: je třeba se to postupně naučit. Odměnou vám bude znovuobjevená radost a neobyčejné zážitky.Již více než 15 let praktikuji jógu, před mnoha lety jsem začal s meditacemi na dech. Učím je od roku 2014, poté, co jsem se dostal do stavů pohroužení v tradiční buddhistické meditaci samatha a vipassana a přesvědčil se tak, že technika, kterou používám je správná.Z desítek meditačních ústraní, od učitelů různých škol, z množství knih a především časově rozsáhlou každodenní praxí jsem získal znalosti a zkušenosti, které mi umožňují učit nejstarší Buddhovu meditaci co nejjednodušším způsobem bez náboženského obsahu. Musel jsem nejprve projít klikatou cestou (kterou bych vám chtěl ušetřit) a setkávat se s nepřehlednou buddhistickou naukou, abych postupně pronikal do praktických technik meditace. S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a měnit svůj život k lepšímu.Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je 1,5

Technicky vzato učím v theravádové tradici meditace samatha a satipathana-vipassana, neboli meditace klidu a všímavosti – vhledu, což jsou nejrozšířenější a dle mých zkušeností také nejúčinnější meditace. Lekce bývá rozdělena na čtyři části. Každý týden se posuneme o krůček dál ve schopnosti meditovat:

  • Úvodní instrukce a vedená meditace
  • Teorie a praktické tipy pro překonání překážek
  • Samostatná meditace
  • Otázky a odpovědi, zopakování hlavních poznatků

Je důležité přijít na první hodinu, kde bude vysvětlena základní technika. Na druhé ji ještě zopakujeme a pak lekce navazují volněji, takže je možné v případě potřeby i vynechat. Počítejte také s domácím cvičením, cca 15 minutami pro meditaci každý den. K meditaci nic nepotřebujete. K dispozici jsou podložky, polštáře k sezení či židle (opravdu není třeba sedět na zemi). Můžete si ráno obléknout takové oblečení, aby vás při sezení na zemi neškrtilo, nebo se na místě převléknout; já osobně to neřeším.

Pozor: kurz se koná v Centru Lotus na Praze 1!
PŘIHLAŠTE SE
Pro účast, prosím, vyplňte online přihlašovací formulář: https://goo.gl/forms/pq7VLn78DhM8cEe82

Další informace

Studio:Centrum Lotus (0)
Instruktoři:
  • Richard Vrdlovec
Podmínky rezervace:Vyplněním formuláře https://goo.gl/forms/pq7VLn78DhM8cEe82 se nezávazně přihlásíte k účasti na kurzu. Vaše místo bude rezervováno po zaplacení ceny kurzu na náš účet nebo na recepci Yoga Karlín. Číslo účtu a instrukce obdržíte e-mailem po vyplnění online přihlášky. Přihlašovat se a platit můžete také na recepci. Storno možné do 14 dnů před začátkem.
Poznámka k akci:Kapacita kurzu je cca 20 osob a bývá zcela naplněna.
Poznámka k ceně:Příspěvek na organizaci, prostory a výuku ve výši 250 Kč za lekci můžete platit po skončení každé lekce, nebo si předplatit celý kurz (8 lekcí) zasláním částky 1 600 Kč.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám