Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy aštanga jógyKurzy jógy

16.09. - 16.12.2020St 7:15 - St 8:15

Kurz Základy aštanga jógy je určený začátečníkům, ale i těm, kteří si chtějí osvěžit základy jógy a získat systematičtější vhled do principů pohybu a dechu. Aštanga jóga patří mezi dynamické a sílu rozvíjející typy jógy, které spojují pohyb s dechem. Není ale potřeba mít sílu a ohebnost, abyste se mohli kurzu zúčastnit. Tyto kvality přicházejí s pravidelnou praxí aštangy, postupně se budují a rozvíjejí.

Aštanga jóga tvoří ucelený systém a je rozdělena do několika sérií jógových pozic podle zaměření účinků na tělo a mysl a podle pokročilosti praktikujících. V tomto kurzu se zaměříme na první sérii, která se v sansrktu nazývá „jóga čikitsa“ a v překladu znamená jógová terapie. První série je zaměřená především na páteř – na její sílu i pružnost a na odstranění páteřních bloků, které brání volnému pohybu v celém jejím rozsahu a vedou k přetěžování pohyblivějších částí páteře.

V kurzu si také postupně osvojíte pozdravy slunci tak, abyste je mohli bezpečně praktikovat samostatně a tím si můžete otevřít dveře k vlastní jógové praxi.

Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna,  viz označení lekce v rozvrhu.

Další informace

Studio:Akasha (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 080 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám