Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy aštanga jógy: pohyb a dechKurzy jógy

07.01. - 31.03.2016Čt 16:45 - Čt 19:15

Obecně ke kurzu:

Tento kurz je postavený okolo základních principů aštanga jógy. Budeme se zabývat vinjásou (propojení pohybu a dechu) a bandhami (práce se středem těla). Kurz je otevřený začátečníkům i mírně pokročilým. Budeme praktikovat první sérii aštanga jógy, s důrazem na pozice první půlky první série (do navásány), budeme se postupně seznamovat i s pozicemi druhé půlky první série. Jednotlivé pozice budou přizpůsobeny aktuálním možnostem praktikujících.

Náplň kurzu:

Lekce budou mít klasickou strukturu aštangové vedené lekce: pozdravy slunci, základní stojné pozice, část první série, závěrečné pozice, relaxace. Kromě toho budou lekce vždy tématicky zaměřené – témata budeme probírat po blocích: dech, vinjása, plný dech v pozicích.  Těmito tématy budeme otevírat lekce v podobě krátkých cvičení, nabyté zkušenosti pak přeneseme do jógového cvičení. Pozornost bude podporovaná zaměřenými instrukcemi v průběhu lekce.

leden: lekce budou zaměřené na principy přirozeného a plného jógového dechu a jednodušší vinjásy (přechody mezi pozicemi v souladu s dechem), které posilují svaly potřebné k plnému dechu.

únor: lekce budou zaměřené na hlubší propojení pohybu s dechem. Pustíme se do už komplikovanějších vinjás.

březen: budeme pracovat na uplatnění plného jógového dechu ve výdržích, zaměříme se tedy na to, co nazývám “vnitřním životem ásán” (jak pracovat s dechem ve výdrži) a také na náročnější případy jako jsou rotace a balance.

O aštanze

Aštanga  jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům ashtanga jógy jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Ashtanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

První série ashtanga jógy sice nese název jógová terapie  a je velmi účinná pro zlepšení celkového tělesného stavu,  není ale určená pro nápravu komplikovanějších chronických ani akutních obtíží pohybového aparátu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Červinková Alice
2 340 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám