Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy aštanga jógy – kurz pro začátečníky a mírně pokročiléKurzy jógy

03.09. - 17.12.2015Čt 17:45 - Čt 19:15

Tento kurz je postavený okolo základních principů aštanga jógy. Budeme se zabývat vinjásou (propojení pohybu a dechu) a bandhami (práce se středem těla). Kurz je otevřený začátečníkům i mírně pokročilým. Budeme praktikovat první sérii aštanga jógy, s důrazem na pozice první půlky první série (do navásány), budeme se postupně seznamovat i s pozicemi druhé půlky první série. Jednotlivé pozice budou přizpůsobeny aktuálním možnostem praktikujících.

Aštanga  jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům ashtanga jógy jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Ashtanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

První série ashtanga jógy sice nese název jógová terapie  a je velmi účinná pro zlepšení celkového tělesného stavu,  není ale určená pro nápravu komplikovanějších chronických ani akutních obtíží pohybového aparátu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 880 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám