Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy ashtanga jógy – rovnováhaKurzy jógy

02.04. - 25.06.2015Čt 17:45 - Čt 19:15

Základy ashtangy je kurz určený začátečníkům a mírně pokročilým praktikujícím. Kurz je zaměřený na pozvolný a soustředěný vstup do první série ashtanga jógy (v lekci procházíme první sérií do navásány a osvojejme si i základy balancování na rukou). Ashtanga jóga má dynamický charakter a patří mezi fyzicky náročnější směry jógy.

 V  lekcích se budeme postupně seznamovat s principy ashtanga jógy, jednotlivé pozice budou přizpůsobeny momentálním možnostem praktikujících. Budeme se soustředit jak na jednotlivé jógové pozice, tak na soulad pohybu a dechu (vinyasa), který je pro ashtangu charakteristický. Kurz poskytne solidní základy, na kterých lze stavět jógovou praxi. Je zaměřený na budování síly, pružnosti a vnitřního prožitku z jógy.

 V tomto jarním běhu  se zaměříme na rovnováhu. Budeme se podrobněji zabývat nejen konkrétními rovnovážnými pozicemi, ale obecněji principy rovnováhy, které nám pomáhají plynule přecházet mezi pozicemi a zůstávat stabilní i v takových pozicích, které nutně na první pohled za rovnovážné nepovažujeme.

 Ashtanga jóga je ucelený systém jógy, který je založený na pevně daném pořadí ásán, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. První série tzv. jóga čikitsa (nebo-li jógová terapie) je zaměřená na především na odstranění páteřních bloků, rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe ashtanga  jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti a citlivosti k vlastnímu tělu. Ačkoliv se pro své kladné účinky na tělesný stav nazývá první série „jógová terapie“, je určena pro zdravé jedince, kteří nemají problémy s pohybovým ústrojím.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 340 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám