Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Yinsights: Jin jógová cesta do vlastního nitra

19.04.2015Ne 9:00 - 12:00

Kultivace meditativního stavu mysli prostřednictvím prohloubení pozornosti a nalézání vnitřního ticha nabízí potenciál pro reflektivní procesy a obnovení sil.

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici s poznatky moderní západní vědy a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. V jin józe se orientujeme v rámci déle držených pozic spíše na receptivní přístup – na nehodnotící pozorování a přijímání sebe sama.  Jin jóga je vzhledem k delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční a mentální očistě a zklidnění. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.

Jedním z mnoha přínosů jin jógy je nenásilná kultivace meditativních stavů v déle držených pozicích. Jin jóga tak může pomoci změnit kvalitu prožitku při sezení v meditaci, které nám z počátku může připadat jako nepohodlné nebo obtížné. Prostřednictvím série krátkých meditací v průběhu jin jógových ásan budeme kultivovat objevování vnitřního míru a harmonie a ponechání věcem volného průběhu, nepotlačování a přijetí. Naladíme se tak na druhou část workshopu, ve které se při vedené meditaci vycházející z tradice meditace vhledu (vipassana) ponoříme hlouběji do vlastního nitra. Naše setkání zakončíme hlubokou relaxací.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Záloha 200 Kč na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „yinsight_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; REGISTRACE: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám