Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Jin jóga a emoce: detoxifikace na emoční úrovni, v souvislosti s harmonizací meridiánů

22.03.2015Ne 15:00 - 17:30

Pozorování, uvědomění a přijetí sebe sama i s emocemi, které jindy zůstávají potlačené v nevědomí, je významným krokem na cestě k sebepoznání a tak i k osobnímu růstu.

V průběhu života prožíváme širokou škálu emocí. Je to naše lidská přirozenost. Některé emoce, jako strach, agrese, úzkost či smutek, jsou často kategorizovány jako negativní. To může vést k odsouzení těchto emocí, jejich potlačení anebo vyhýbání se jim. Když jsou však emoce na vědomé úrovni zablokovány anebo potlačeny, ukládají se nám v nevědomí, somatizují se v těle a vytvářejí energetické bloky a někdy až fyzickou a mentální nerovnováhu.

Jak můžeme změnit způsob nahlížení na naše emoce? Jak se jimi nenechat unášet, ale ani je nepotlačovat? Cestou je jejich zvědomení v celém jejich průběhu. Mít je pod vědomou kontrolou znamená mít schopnost je pozorovat. K tomu nám může velmi dobře napomoci praxe jin jógy, která kultivuje schopnost stát se nehodnotícími pozorovateli toho, co se v nás odehrává na fyzické, emoční i mentální úrovni, učí nás přijímat se celistvě takové, jací jsme v každém okamžiku, pomáhá nám zbavit se nefunkčních reaktivních vzorců našeho chování a nastolit vědomé jednání.

V průběhu workshopu prozkoumáme souvislosti jednotlivých meridiánů a emocí, které s nimi korespondují. Déle držené jin jógové ásany nám poskytnou prostor pro pozorování našich emocí a také čas ke kontemplaci nad tím, jakou roli tyto emoce v našem každodenním životě hrají. Zakusíme, jak lze prostřednictvím působení na konkrétní meridiány harmonizovat naše emoční prožívání a pokusíme se odnést si do každodenního života schopnost neztotožňování se s prožívanou emocí, umění poodstoupit do role pozorovatele a vědomou volbu jak s tím naložíme. Součástí workshopu bude též krátká meditace a závěrečná hluboká relaxace.

šárka_soudková_bindu1-220x220

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:Záloha 200 Kč na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „JIN_emoce_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám