Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vnitřní zdroje, víkend s jógou a mindfulness

10.02. - 12.02.2023Pá 17:00 - Ne 15:00

CHCETE SI ODPOČINOUT OD SPĚCHU V RUŠNÉM MĚSTĚ?

CHCETE VYPNOUT A PONOŘIT SE DO SEBE?

CHCETE UDĚLAT NĚCO DOBRÉHO PRO SVÉ PSYCHICKÉ A FYZICKÉ ZDRAVÍ?

Pojďte se zastavit v bývalém mlýně uprostřed borových lesů a vychutnat si přítomný okamžik na místě, které k tomu samo vybízí. Během víkendu se budeme věnovat józe, meditaci všímavosti a zažijeme také kakaovou ceremonii. Program víkendu vytváří promyšlený celek, díky kterému bude možné se zastavit, zklidnit a spojit se více se svým tělem. Víkend může být dobrým zastavením, během kterého načerpáte energii a inspiraci. Zároveň také získáte větší nadhled, a možná i odpovědi na své aktuální otázky nebo témata.

Pobytem vás provede Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich. Tereza je lektorkou mindful jógy, která kombinuje vinyasu/hatha, somatickou a terapeutickou jógu. Šimon učí meditaci a mindfulness/všímavost.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

  • Příjemně protáhnete a uvolníte tělo a mysl během lekcí jógy.

  • Podpoříte všímavost praxí a meditacemi Mindfulness.

  • Vyzkoušíte si dechová cvičení pro rozproudění životní energie.

  • Zažijete kakaovou ceremonii, během níž se budete moci spojit s vaším nejhlubším záměrem, otevřít své srdce a podívat se do jeho hloubky.

  • Uvědomíte si, co vás zdrojuje a dočerpává energií.

  • Naučíte se, jak lépe přenést všímavost do každodenního života.

  • Budete mít čas na sebe a na procházky.

  • Potkáte nové, podobně laděné lidi.

O JÓZE

V lekcích jógy je kladen důraz na laskavou pozornost k tělu a mysli. Lekce jsou kombinací jemného pohybu vycházející z terapeutické a somatické jógy pro zklidnění nervové soustavy, a zároveň dynamičtější části pro rozproudění energie (prány) v těle. Jóga nás vede do našeho nitra a středu a pomáhá nám kultivovat pocit vnitřního bezpečí.

MINDFULNESS

Mindfulness neboli Všímavost je schopnosti plně prožívat přítomný okamžik a s nadhledem i se zájmem objevovat, co se v něm odehrává. Všímavost je pro nás cestou ke zdravému, radostnému a udržitelnému přístupu k sobě, k druhým i k prostředí, ve kterém žijeme. Všímavost máme všichni, ale je jen na nás, jak moc ji budeme kultivovat a přinášet tak její plody do našich životů.

O KAKAOVÉ CEREMONII

Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti. Součástí ceremonie je meditace a tanec.

Pro koho

–       Pro všechny se zájmem o vnitřní ztišení a práci na sobě

–       Předchozí zkušenost s jógou a mindfulness meditacemi není nutná. Pokud naopak zkušenosti máte, víkend pro vás může být dobrou příležitostí k prohloubení vlastní praxe a k tomu být delší čas tady a teď.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 6 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂

 

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlašovat se můžete přes formulář na webu: https://www.terezahausmanova.com/events/jogovy-vikend-unor-2023
Poznámka k ceně:Zvýhodněná cena platí do 20.12., od 21.12. je cena 5500 Kč.

Pátek

18:00 jóga

19:30 večeře

20:15 – 22:00 seznámení, představení programu, meditační cvičení

Sobota

7:45 – 9:15 jóga

9:15 – 10:15 snídaně

10:15 – 13:00 workshop meditace a mindfulness, vyzkoušíme si různé typy meditace zaměřené na zastavení a bytí plně tady a teď

13:15 – 16:45 oběd a volný čas

16:45 – 19:30 léčivá kakaová ceremonie

19.30 večeře

20:30 – 21:30 společný večer a prostor pro otázky

Neděle

7:45 – 9:15 jóga

9:15 – 10:15 snídaně

10:15 – 13:30 workshop mindfulness zaměřený na rozvoj laskavosti a soucitu; jak pokračovat v praxi a vnášet více přítomnosti a zastavení do každodennosti

13:30 oběd, rozloučení, odjezd/procházka po okolíPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám