Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Na vlně dechu: ranní aštangaKurzy jógy

08.01. - 27.03.2019Út 7:15 - St 8:15

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a látkovou výměnu a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli.
Hlavní osou kurzu je souběžné hledání stability a lehkosti v pozicích i v pohybu (vinjása) a vědomá práce s dechem. Lekce otevíráme cvičením, které probudí tělo a dech a pak přecházíme k pozdravům slunci a dalším pozicím. Studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci, které si tak mohou přizpůsobit svým individuálním možnostem a postupně rozvíjet a prohlubovat ve svém tempu.
Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy jsou tyto výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly účinek na celý organismus.
Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích jógových pozic – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Aštanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.
Lekce je možné navštěvovat i jednotlivě, pro jednotlivé vstupy platí ceník studia Akasha, tzn. 180 kč/60min lekce, lze použít též předplacenou kartu, další info zde

Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna, viz označení lekce v rozvrhu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám