Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vipassána, brahma viháry a každodenní životKurzy jógy

23.04.2014

Meditace je častokrát prezentována jako technika, cvičení a kultivace mysli v rámci jedné tradice nebo praxe a bývá mnohdy vytržena z kontextu všeobecného dění. Přitom je to univerzální a přirozená aktivita, která nás občas vede k vnímání toho jak věci skutečně jsou i v našem každodenním životě. Pomocí základních tradičních meditačních technik se v devíti týdnech pokusíme základním způsobem odhalit, jak je to vše malé i veliké, otevřené i uzavřené, co mysl skrývá a neskrývá, jaký má vztah k tělu, pocitům a k emocím, a jak kultivovat mysl, vědomí.

Pokusíme se najít základní čistý stav mysli a naučíme se ho prožívat tak, aby přicházel sám jako vítaný host, který nám pomůže v „úklidu“. K tomu přidáme milující laskavost (mettá), soucit (karuná), sdílející radost (muditá), vyrovnanost (upekkhá) a to, jak vlastně to vše souvisí úplně se vším co v každodenním životě potkáváme. Nejde o to hledat únik z běžného života, ale pokusit se prozkoumat a najít „sebe“ a aspoň trochu otevřít srdce.

Někdy se překvapivě stane, že na sebe na chvíli zapomeneme a na moment tam ani skoro nejsme. A to je v podstatě velmi přirozené a jednoduché, ale ne vždy snadné.

Přihlásit se můžete ZDE

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám