Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vbočený palec (hallux valgus) a patní ostruha

25.09.2020Pá 16:30 - 19:30

Přednáška se cvičením pod vedením Jaroslava Otáhala, lektora zdravých zad, chodidel a pilates clinic

Hallux valgus, neboli vbočený palec, je jednou z nejrozšířenějších deformit nohy vůbec. Není jen problémem kosmetickým. Hallux valgus je bolestivý a má negativní vliv na postavení celého těla. Proto se neprojevuje pouze v oblasti nohy, ale může se podílet na dalších problémech, jako jsou pokles klenby, špatné postavení kolenních a kyčelních klubů, které pak může vést až k bolestem páteře, hlavy a dalším komplikacím. Opora palce při chůzi ovlivňuje zapojení svalů nejen dolních končetin, ale i svalů pánevního dna, břicha a hýždí.

Na workshopu se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny a jak lze problém vbočeného palce řešit s využitím různých fyzioterapeutických technik, jako jsou např. manipulace a mobilizace, techniky měkkých tkání, sezomotorická stimulace, spirální dynamika a také tejpování. Povíme si, jaký vliv má na vbočený palec obuv a jak si vybrat tu vhodnou. V praktické části budeme hlavně cvičit, uvolňovat a aktivovat.

Patní ostruha – vlivem nesprávného namáhání a přetěžování, dochází k přetížení ploché šlachy chodidla a může se rozvíjet zánět (fasciitis plantaris). V místě, kde se úpon šlachy spojuje s patní kostí, dochází ke zvápenatění a vytvoří se patní ostruha.

Na workshopu si řekneme a ukážeme, jak by se mělo chodidlo správně zatěžovat, aby byla váha rovnoměrně rozložená na celé plosce a nedocházelo k přetěžování. V praktické části pak budeme uvolňovat, aktivovat a nacvičovat správnou stabilizaci nohy.

Co s sebou?
– pohodlné oblečení
– jógamatku

Další informace

Studio:Dům jógy Příbram (0)
Instruktoři:
  • Jaroslav Otáhal
Podmínky rezervace:Rezervujte si své místo v "Rozvrhu lekcí" https://dumjogypribram.cz/#rozvrh-lekci nebo v recepci Domu jógy na telefonním čísle 730 132 177. Podklady pro platbu obdržíte po rezervaci. Kurz/akci je také možné zaplatit předem hotově nebo platební kartou v recepci Domu jógy Příbram. Částka za kurz/akci je splatná do 4 dnů od obdržení podkladu pro platbu. V případě, že nebude tato platba uhrazena ve lhůtě 4 dnů po obdržení podkladu pro platbu, bude Vaše rezervace zrušena.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám