Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do AshtangyKurzy jógy

10.09. - 26.11.2019Út 19:00 - Út 20:30

Kurz Úvod do Ashtangy jógy je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný jako seznámení s tímto systémem. Podrobně si vysvětlíme základní pozice (včetně  modifikací pro studenty se zraněními a zdravotními komplikacemi). Získáme přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách (přechody mezi pozicemi), pranayamě a meditaci.

Ashtanga jóga se vyznačuje dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami ve spojení s ujjayi dýcháním. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví“, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásany) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také nazývá Yoga Chikitsa = jóga terapie.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vyvolává vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

První zkušenost, kterou většina lidí má je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikaci. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění.

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz/rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 499953002/5500.

Všechny platby jsou závazné, nevratné a nedají se posouvat do dalších období (ani z důvodu nemoci).

ÚTERKY

10/9 – 26/11/2019

19:00 – 20:30

cena: 2.820 Kč

(12 lekcí)

lektorka: Denisa Sengerová

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz/rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uvádějte název kurzu.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám