Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Ashtangy JógyKurzy jógy

06.04. - 22.06.2016St 19:00 - St 20:30

Kurz Úvod do Ashtangy jógy je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný jako seznámení se systémem ashtangy. Podrobně si vysvětlíme jednotlivé pozice včetně různých modifikací tak, aby jste měli možnost najít ty, které odpovídají vašemu tělu a předešli tak zraněním. Získáte přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách a meditaci. Po absolvování kurzu budete umět polovinu První Série (Primary Series).

Ashtanga jóga je jeden ze stylů jógy populární po celém světě. Vyznačuje se dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví”, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásana) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý cvičenec začíná od první série (Primary Series), které se říká Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohébání těla a schopnost udělat most, provaz nebo stojku na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami a nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vytváří opravdovou změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásana) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

První zkušenost, kterou většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Cvičení vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikace, pokud je cvičení prováděno správně. Společně se správným dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní vyčištění. Ashtanga testuje hranici naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:rezervaci proveďte přes: http://www.denisasengerova.com/#!rezervace/cet1
Poznámka k akci:Kurz již probíhá. Pokud se chcete přidat, kontaktujte nás.
Poznámka k ceně:Kurz lze doplatit celý za zvýhodněných podmínek. 200/lekce


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám