Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Ashtanga jógy- Kurz pro začátečníkyKurzy jógy

18.09. - 06.11.2017Po 19:30 - Po 21:00

Pondělky
19:30 – 21:00
18/9 – 6/11/2017
cena: 1.600 Kč (8 vedených lekcí)
level 1&2
lektorka: Katrin Bažanowská

Kurz Úvod do Ashtangy jógy je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný jako seznámení s tímto systémem. Podrobně si vysvětlíme základní pozice včetně různých modifikací pro studenty se zraněními a zdravotními komplikacemi. Získáte přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách (přechody mezi pozicemi), pranayamě a meditaci. Kurz vás připravý pro samostatnou praxi v mysore stylu.

Kurz je složen z několika vedených lekcí, v kterých se naučíte část ásán První Série a to převážně pozice ve stoje a v sedě. V kurzech které obsahují mysore lekce si studenti tyto lekce mohou vybrat kdykoliv během trvání kurzu dle lekcí v rozvrhu. Kurz je sestaven jako příprava pro praxi mysore stylem. Mysore styl je základem praxe ashtangy. Na kurz Úvod do Ashtangy (level 1) navazuje kurz Začátečníci – Pokračování (level 2).

Tradičně se praktikuje denní praxe mysore stylem a jedenkrát týdně je vedená lekce Primary Series, která slouží k doladění, k pochycení rytmu, naučení se vinyas (počítáno v sanskrit). Doporučujeme, aby studenti chodili do vedených lekcí jednou týdně (nebo alespoň jednou za 14 dní) i po dokončení kurzu, jako součást svojí mysore praxe.

Ashtanga jóga je jeden ze stylů jógy populární po celém světě. Vyznačuje se dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví”, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásany) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také nazývá Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohýbání těla a schopnost udělat most, provaz nebo stojku na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vyvolá vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

První zkušenost, kterou většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikace, pokud je praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění. Proto je důležité učit se ashtangu od kvalifikovaného učitele.

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 319015001/5500.

Všechny platby jsou závazné, nevratné a nedají se posouvat do dalších období (ani z důvodu nemoci).

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 319015001/5500.
1 600 
Zpět na vyhledávání

Pondělky
19:30 – 21:00
18/9 – 6/11/2017Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám