Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Ashtanga JógyKurzy jógy

07.09. - 05.10.2016St 19:00 - St 20:00

Kurz Úvod do Ashtangy jógy je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný jako seznámení se systémem ashtangy. Podrobně si vysvětlíme základní pozice ashtangy, včetně různých modifikací pro studenty se zraněními a zdravotními komplikacemi. Získáte přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách, pranayamě a meditaci. Kurz vás připravý pro samostatnou praxi v mysore stylu.

Mysore styl je úžasně sestavený systém výuky, který nemá obdoby. Studenti samozřejmě mohou chodit i do večerních vedených lekcí nebo pouze do vedených lekcí, ale vynecháním mysore stylu se o hodně připraví (přesněji připraví se o to, co je na ashtanze tak geniální).

Ashtanga jóga je jeden ze stylů jógy populární po celém světě. Vyznačuje se dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví“, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásany) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také nazývá Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohýbání těla a schopnost udělat most, provaz nebo stojku na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vyvolá vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

 První zkušenost, kterou většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikace, pokud je praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění. Proto je důležité učit se ashtangu od kvalifikovaného učitele.

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

(Kurz se skládá ze šesti lekcí: 4 vedené lekce ve středy od 19:00 + 2 lekce mysore stylu ve třetím a čtvrtém týdnu trvání kurzu. Den a čas mysore lekcí si můžete vybrat dle rozvrhu. Tzn. první a druhý týden obsahuje 1 lekci týdně, třetí a čtvrtý týden obsahuje 2 lekce týdně).

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Na všechny lekce se prosím předem rezervujte. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 319015001/5500. Všechny platby jsou závazné, nevratné a nedají se posouvat do dalších období.
1 200 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám